1181 (881) 2015-02-13 - 2015-02-19

W PPNT - o pożytkach z audytu w małych i średnich firmach

19 lutego PPNT GDYNIA  zaprasza na kolejne, bezpłatne spotkanie dotyczące tematyki komercjalizacji. Wydarzenie skierowane jest w szczególności do pracowników jednostek otoczenia biznesu, osób zaangażowanych w przeprowadzanie audytów oraz pracowników sektora MŚP.

Jakie jest miejsce audytu technologicznego w procesie badania innowacyjności firmy? Jak zidentyfikować zasoby i potrzeby przedsiębiorstwa i ocenić jego potencjał technologiczny? Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają wiedzę na temat audytów technologicznych, innowacyjnych i badawczo-rozwojowych w takich aspektach jak:
-  Grupy docelowe - jaki typ audytu jest odpowiedni dla jakiej jednostki,
- Konieczne przygotowania przed audytem - na co zwrócić uwagę, jakich informacji szukać, jak dobierać odpowiednie pytania audytowi,
- Dobór ekspertów - czy ekspert zewnętrzny zawsze jest potrzebny? Czym kierować się przy wyborze ekspertów?
- Zakres i elementy audytu - struktura audytu, zakres audytowanych procesów itp.
- Kwestie praktyczne - np. czy należy dzielić się spostrzeżeniami już podczas audytu?
-  Raporty audytowe - ich kształt, sugerowana objętość, wnioski poaudytowe.

Spotkanie poprowadzi Paweł Żebrowski - Kierownik Działu Centrum Transferu Technologii Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Absolwent Politologii oraz Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Trener z zakresu design thinking, praw własności intelektualnej, promocji technologii oraz metod wsparcia dla biznesu.

Szkolenie odbędzie się w czwartek, 19.02.2015 r. w godz. 10.00-15.15 w  Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym GDYNIA, budynek III, sala F/H (al. Zwycięstwa 96/98).
Wstęp wolny. Wymagana rejestracja:
http://www.audyt.evenea.pl/