1184 (884) 2015-03-06 - 2015-03-12

Maja Filipska i Bartłomiej Hładun zwycięzcami turnieju OPEN w szachach

28 lutego 2015 r., Młodzieżowy Dom Kultury, przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym MDK Gdynia, po raz jedenasty zorganizował Mistrzostwa Gdyni Juniorów w Szachach Szybkich.
W ramach Mistrzostw rozegrane zostały dwa turnieje: „OPEN" oraz dla „Najmłodszych", w których wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Łącznie wystartowało około 70 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody przeprowadzono według przepisów szachów szybkich, co oznaczało w tym przypadku, że każdy z przeciwników miał po 15 minut na rozegranie swojej partii.
W turnieju OPEN, o formule otwartej dla dzieci z różnych grup wiekowych, spotkali się młodzi szachiści o dużym doświadczeniu z kolegami o mniejszych umiejętnościach. Doszło do paru niespodzianek, między innymi w drugiej rundzie ośmioletni Patryk Trzebiński ograł po brawurowej grze dwunastoletnią finalistkę Mistrzostw Polski. Jednak z czasem mistrzowie udowodnili swoją przewagę i w końcowej tabeli faworyci zajęli pierwsze miejsca. Zwycięzcami turnieju OPEN zostali: Maja Filipska oraz Bartłomiej Hładun.
Turniej tradycyjnie dostarczył wielu emocji tak zawodnikom, jak i wspierającym ich rodzicom.
Pełne wyniki dostępne są na stronie Chessarbitr:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2015/ti_660&n=(OPEN)
http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2015/ti_1385&n= (2008 i młodsi) Galeria zdjęć z turnieju dostępna na stornie:
http://www.mdk.gdynia.pl/index.php/pl/galeria/category/96-xi-mistrzostwa-gdyni-juniorow-w-szachach-szybkich