1189 (889) 2015-04-10 - 2015-04-16

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni 10 i 11 kwietnia zaprasza na swój najnowszy spektakl - „Otello" Williama Szekspira w reżyserii Waldemara Raźniaka.
Wielki, zaskakująco aktualny dramat Szekspira. Historia kontrowersyjnej miłości,  nieodwracalnych w skutkach manipulacji i zabójczej namiętności.  Otello kocha Desdemonę wielką, szaleńczą miłością. Ale - wciągnięty przez opętanego zazdrością Jagona w sieć kłamstw i intryg, popełnia największą zbrodnię, zabija ukochaną. Nie ma odwrotu. To świat, w którym emocje są na usługach interesów, a wzniosłe ideały rozbijają się o cynizm i wyrachowanie. Miłość, manipulacja i morderstwo. Krwawe skutki  dziejów grzechu.
W niedzielę 12 kwietnia zapraszamy na niezwykle aktualną sztukę Marka Koterskiego „Dzień świra" w reżyserii Tomasza Mana.
Poznaj naszego bohatera - Adasia Miauczyńskiego. Będzie Cię denerwował i wzruszał, smucił i śmieszył, ale odnajdziesz w nim siebie. Fascynująca i gorzka historia inteligenta uwikłanego w natręctwa życia codziennego, które powodują, że życie staje się koszmarem. Ale jest coś, co może go przed tym koszmarem uchronić. Miłość...
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.teatrgombrowicza.art.pl/