1194 (994) 2015-05-22 - 2015-05-28

Bałtycki Festiwal Nauki i Piknik Naukowy w Gdyni

Trwa XIII Bałtycki Festiwal Nauki. To ogromne na skalę kraju wydarzenie, które poprzez edukację i zabawę upowszechnia naukę, pozwalając ludziom na bliskie spotkania z nią. Na wszystkich chętnych czeka wiele atrakcji. W Gdyni tradycyjnie odbędzie się Piknik Naukowy.

I tak 22 maja Akademia Marynarki Wojennej (ul. Śmidowicza 69) zaprasza  w godz. 9.00 – 15.00 na piknik.

Wiele zajęć typowo praktycznych, ćwiczeń i pokazów, odbędzie się na placu apelowym uczelni. Tam można będzie z bliska przekonać się co znaczy być strażakiem czy policjantem, a także zobaczyć i zdobyć wiedzę na temat pojazdów podwodnych. Na placu będzie można również wcielić się w rolę pilota i zobaczyć Gdynię z lotu ptaka. Natomiast w auli AMW, prezentowane będą warsztaty dla najmłodszych, od przedszkolaka po ucznia klasy VI szkoły podstawowej. Dla zainteresowanych tematyką morską prezentowane będą symulatory, w tym mostek nawigacyjny, symulator siłowni okrętowej. Z kolei tajemnice okrętów podwodnych będzie można zgłębić oglądając jedyny w Polsce okręt podwodny stojący na lądzie, który znajduje się właśnie w Akademii Marynarki Wojennej. Z kolei miłośnicy broni będą mogli spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy czyli w symulatorze strzeleckim „Śnieżnik”.

Z kolei 24 maja, w niedzielę w godzinach od 10.00 - 18.00, na Alei Jana Pawła II przy Akwarium Gdyńskim kolejne wielkie, naukowe piknikowanie.

Na 52 stanowiskach będzie można podziwiać naukowe odkrycia, wynalazki, eksperymenty. Całe wydarzenie ma na celu popularyzowanie nauki poprzez aktywność na świeżym powietrzu. Piknik co roku przyciąga rzesze odwiedzających – zadbaj, żeby nie zabrakło na nim również Ciebie.

Dlaczego warto wziąć udział w gdyńskim festiwalu nauki? Będzie: plenerowo, interaktywnie, kulturalnie, naukowo, interdyscyplinarnie i kultowo.

Piknik pozwala na prezentację często skomplikowanych badań w najatrakcyjniejszej formie, dzięki czemu daje możliwość uczestnikom fascynacji nauką. Wśród wystawców pojawią się instytucje naukowe, kultury, uczelnie wyższe, instytuty badawcze i wiele innych.

Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Organizatorem jest Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Bałtycki Festiwal Nauki oraz Miasto Gdynia.

Więcej na: http://experyment.gdynia.pl/Piknik_w_Gdyni_1_92.html

ikona