1201 (1001) 2015-07-31 - 2015-08-06

Kino dokumentalne dla młodych

W niedzielę, 9 sierpnia 2015 r. o godz. 12.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojanska 30) w ramach Akademii Dokumentalnej pokazane zostaną dwa filmy: „Cicha” i „Trzy siostry”.

Akademia Dokumentalna to jedyny w Polsce program edukacyjny w całości oparty na filmach dokumentalnych, które skierowane są do młodego widza.

Z bogatej oferty festiwalowej DOCS AGAINST GRAVITY FF do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych. Spotkania składają się z pokazu i lekcji po filmie, którą prowadzi nauczyciel imnazjum nr 11, pedagog i filmoznawca Piotr Kurpiewski.

„Cicha”, The Quiet One, reż E. Wallgren, I. Holmqvist, Szwecja 2011.

Pod Sztokholmem jest szkoła, w której dzieci z całego świata uczą się szwedzkiego, zanim pójdą do zwykłych szkół. Urocza sześciolatka, Miriam, która wraz z mamą wyjechała z Iranu, jako ostatnia dołącza do klasy. Zanim uda jej się zbudować nić porozumienia z kolegami, czekają ją trudne chwile.

„Trzy siostry”; Tough Cookies: The Three Sisters; reż. Ch. Hoogakker, Holandia 2013.

Historia pewnej nietypowej rodziny. Wszyscy bardzo się kochają, ale mama dużo płacze – ma depresję. Co to tak naprawdę znaczy? Trzy siostry, każda w innym wieku, próbują własnymi słowami opowiedzieć widzowi o chorobie i jej wpływie na mamę i rodzinę. Film łączy elementy dokumentalne i animowane.

Wstęp wolny.

ikona