1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF - codziennie 10 seansów

Tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni jest już za nami, ale najlepsze polskie filmy
– i nie tylko – można nadal oglądać w nowym Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. Codziennie, w trzech salach kinowych.

Kino Studyjne GCF działa w otwartym we wrześniu nowoczesnym budynku przy placu Grunwaldzkim. Jest otwarte przez siedem dni w tygodniu. Oferuje co najmniej dziesięć seansów dziennie. Dysponuje trzema salami dla ponad 360 widzów. Są one wyposażone w wygodne fotele oraz wysokiej klasy projektory i nagłośnienie. Filmy można tutaj oglądać w komfortowych warunkach i kameralnej atmosferze. Na miejscu jest też kawiarenka filmowa FaBuła.

Bilety kosztują 16 złotych (normalny) i 13 złotych (ulgowy). Widzowie, którzy wybiorą się do kina w większej grupie, liczącej co najmniej 10 osób, zapłacą po 10 złotych od osoby. Więcej informacji o bieżącym repertuarze, biletach i rezerwacjach można uzyskać pod numerem telefonu (+58) 712 46 14, codziennie od godz. 9.00.

Gdyńskie kinowe sentymenty

Największa sala kinowa w Gdyńskim Centrum Filmowym – Warszawa dla 227 widzów – upamiętnia zamknięte pod koniec ubiegłego stulecia kino, które mieściło się przy ulicy Świętojańskiej. Może pełnić również funkcję teatralną i koncertową. Już w listopadzie odbędzie się w niej koncert fortepianowy w ramach cyklu „Niedziela Melomana”. Sala Goplana, z widownią na 96 miejsc, przypomina swą nazwą kino, które do lat 90. funkcjonowało przy ulicy Żeromskiego.

Nazwa najbardziej kameralnej Sali – Morskie Oko – to wspomnienie o przedwojennym gdyńskim kinoteatrze. Legendarny budynek, zburzony później podczas wojny, mieścił się niedaleko śródmiejskiej plaży, na końcu dzisiejszej ulicy Armii Krajowej. W 1930 roku swoją premierę miał tam film „Wiatr od morza”, zrealizowany na podstawie powieści Stefana Żeromskiego. Dzisiejsze Morskie Oko w Kinie Studyjnym GCF ma widownię na 45 miejsc.

Dużo polskiego kina

Repertuar Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego opiera się na premierowych pokazach filmów polskich, europejskich, studyjnych i artystycznych z całego świata, nagradzanych na festiwalach filmowych. Obecnie w repertuarze są filmy, które wzięły udział w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Zobaczyć można m.in. „Panie Dulskie”, „Chemię”, „Intruza” i „Noc Walpurgi”.

Repertuar: 9 – 15 października  
Sala Warszawa
„Panie Dulskie” – godz. 16.00,
„Chemia” – godz. 18.00 (z wyjątkiem piątku),
„Legend” – godz. 20.10,
Sala Goplana  
„Chemia” – godz. 14.20,
„Pilecki” – godz. 16.20,
„Panna Julia” –  godz. 18.00,     
„Intruz” – godz. 20.30,     
Sala Morskie Oko
„Pod elektrycznymi chmurami” – godz. 14.00,   
„Noc Walpurgi” – godz. 16.40,
„Obiecujący początek” – godz. 18.15,
„Młodość” – godz. 20.00.
Strona internetowa: http://gdynskiecentrumfilmowe.pl/kino_studyjne/