1212 (1012) 2015-10-23 - 2015-10-29

Straż Miejska zwiększa liczbę patroli leśnych

Porządku w gdyńskich lasach pilnuje zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Jest to efekt rosnącej liczby zgłoszeń od mieszkańców, które dotyczą takich zdarzeń jak niszczenie leśnej ściółki przez samochody, quady czy motocykle, wyprowadzanie psa bez smyczy, czy też zaśmiecanie.

Tylko w  ciągu kilku ostatnich dni strażnicy interweniowali kilkanaście razy wobec osób, które nie tylko zaśmiecały tereny leśne, ale rozjeżdżały leśne drogi urządzając sobie na nich wyścigi motocyklowe i parkując samochody – informuje Danuta Wołk-Kwraczewska, rzeczniczka Straży Miejskiej.

Kierowcy, którzy zapuszczali się głęboko w las i stawali na leśnych polankach i w zagajnikach, niszcząc roślinność, łamiąc krzewy i  małe drzewka zostali ukarani mandatami. Wszyscy, w większości młodzi ludzie zasłaniali się brakiem świadomości, że łamią  obowiązujące przepisy.

W podobny sposób tłumaczyli się motocykliści, brawurowo jeżdżący po wąskich leśnych duktach, stwarzając niebezpieczeństwo dla spacerowiczów i zwierząt, niszcząc leśne runo.

Systematyczne kontrole doprowadziły do tego, że amatorzy nielegalnego toru motocyklowego wykrytego przez strażników w lesie na Pustkach Cisowskich zaprzestali swoich rajdów.