1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Karnawałowy DogTrekking

W niedzielę 31 stycznia o godzinie 10.00 z Adventure Park w Gdyni wystartuje  Karnawałowy DogTrekking. Do przejścia dwie trasy: Trasa Rodzinna na dystansie około 7 km i Trasa Fitness na dystansie około 12-15 km. Limit czasowy dla obu tras to 4 godziny.
Trasa Rodzinna przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi poniżej 16 roku życia. W drużynie może wystartować maksymalnie dwoje rodziców z dziećmi, jednak nie więcej niż czwórką.
Trasa Fitness natomiast przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia, cieszących się dobrym zdrowiem. Na trasie Fitness osobno klasyfikowane są kobiety i mężczyźni.
Podczas rejestracji, która rozpocznie się od godz. 9.30, każda drużyna otrzyma mapę z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi oraz czystą kartę kontrolną. Warto wziąć ze sobą mapniki lub koszulki aby mapa nie zmokła. Zadaniem każdej drużyny jest odnalezienie w terenie punktów kontrolnych wyznaczonych na mapie oraz spisanie z nich kodów uwiarygadniających odnalezienie punktu.
W zawodach oczywiście startują też psy, pod warunkiem, że mają nie mniej niż 10 miesięcy. Każdy uczestnik może przebyć trasę z maksymalnie dwoma psami. Na parę uczestników natomiast musi przypadać przynajmniej jeden czworonóg. Psy muszą być zdrowe oraz mieć aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie, które przewodnik zobowiązany jest okazać w biurze zawodów przed startem. Bez aktualnego szczepienia, pies nie zostanie dopuszczony do startu. Ponadto czworonogi, podczas całego czasu trwania zawodów, muszą być trzymane na smyczach.
Uczestnicy zawodów, którzy wystąpią w pełnych strojach karnawałowych, będą mogli wziąć udział w zawodach bezpłatnie (nie należy przebierać psów). Drużyny na lokatach od 1 do 3 otrzymają medale oraz nagrody rzeczowe. Zaś na mecie, na wszystkich czeka pamiątkowy medal oraz ciepła herbata.
Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej:
www.pomorskidogtrekking.pl