1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 29 i 30 stycznia o godz. 19.00 na „Biesy” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Adaptacja sceniczna arcydzieła światowej literatury. Fascynujące kobiety i demoniczni mężczyźni jako bohaterowie aktualnej i uniwersalnej opowieści o mechanizmach szaleństwa i skutkach manipulacji. Przed Wami metafizyczna podróż, która odsłoni najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Warto je poznać, by zmierzyć się z własnymi biesami...
31 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na czarną komedię „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana.
Niesamowita, zaskakująca, a miejscami nawet przerażająca czarna komedia, w której tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Na jego podstawie Roman Polański nakręcił film, nieprzypadkowo zatytułowany „Rzeź”. Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu”.
Strona internetowa:
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/