Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
1229 (1029) 2016-03-11 - 2016-03-17

Wiadomości turystyczne

Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej zaprasza w niedzielę, 20 marca na dzień otwarty schronu na terenie dawnego TOS-u przy ul. Morskiej 189.
W godz. 12.00-16.00 będzie można zwiedzić obiekt i poznać historię dawnego obozu pracy przymusowej Nussdorf, na terenie którego znajdował się schron. Ponadto harcerze z Hufca ZHP Gdynia przygotują prezentację historyczną nt. działań Tajnego Hufca Harcerzy w czasie okupacji niemieckiej, Fundacja Ratownictwa Bezpieczni Nad Wodą zorganizuje pokazy ratownicze a Stowarzyszenie Walter zaprezentuje wyposażenie żołnierzy z okresu drugiej wojny światowej. Wstęp wolny.
***
Klub Krajoznawców „BLIZA" OM PTTK Gdynia zaprasza w dniach w niedziele, 13, 20 marca i 3 kwietnia 2016 r. na 3-etapowe pokonanie Żółtego Szlaku „Trójmiejskiego".
I etap: Gdańsk PKS - Gdańsk Złota Karczma - 13,7 km. Zbiórka: Gdynia przy dworcu SKM Wzgórze Maksymiliana o godz. 10.00,
II etap: Gdańsk, Złota Karczma - Gdynia ul. Chwaszczyńska - 8,4 km. Zbiórka: Gdynia przy dworcu SKM Wzgórze Maksymiliana godz. 10.00,
III etap: Gdynia, ul. Chwaszczyńska - Gdynia, ul. Wolności - 14 km Zbiórka: Gdynia przy dworcu SKM Wzgórze Maksymiliana, godz. 10.00.
Zdobywamy punkty do odznak turystyki kwalifikowanej OTP, OFK, ROK i innych. Członkowie PTTK są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie. Telefon kontaktowy: 500 074 281. Uczestnicy spotykają się o godz. 10.00 na dworcu SKM Wzgórze Maksymiliana.
Udział bezpłatny. Na szlaku znajduje się wiele atrakcji krajoznawczych i przyrodniczych, między innymi: Fort Grodzisko i siedliska nietoperzy, Cmentarz Francuski, Matemblewo, punkty widokowe (Góra Sobótki, Donas), leśniczówkę Gołębiewo z głazem Bąbelków i dębem Dewajtis. Szlak liczy 46,1 km. Pokonanie całej trasy zostanie nagrodzone otrzymaniem Odznaki.
***
Akwarium Gdyńskie MIR-PIB (al. Jana Pawła II) zaprasza na spotkanie Klubu Podróżników, które odbędzie się w czwartek 10 marca 2016 r. o godzinie 18.00.
Prezentację „Straszliwy świat islamu? czyli Bliski Wschód na rowerze" przedstawi Krzysztof Nowacki. Wstęp bezpłatny, wejście do sali kinowej Akwarium Gdyńskiego przez portiernię od strony portu jachtowego (tak jak do biur).
***
Księgarnia „Róża Wiatrów" przy ul. Starowiejskiej 35 zaprasza na spotkanie z podróżnikiem i showmanem Maciejem Zborowskim 11.03.2016 r. o godz. 18.00. Na spotkaniu gdynianin z urodzenia i wyboru opowie o podróżach po terenach skandynawskich i zaprezentuje zdjęcia z podróży .
Na miejscu będzie można kupić książkę „Na północ Szwecja znana i nieznana".