1231 (1031) 2016-03-25 - 2016-04-07

TPO zaprasza na spotkania autorskie

W środę 30 marca o godz. 18.00  w Domku Żeromskiego (wejście od ul. Zacisznej) odbędzie się spotkanie autorskie z Jarosławem Drozdem i Krzysztofem Chalimoniukiem.
 Historycy-archiwiści, pracujący w Archiwum Państwowym w Gdańsku i Bibliotece Naukowej w Gdyni opracowali wyjątkowe dokumenty źródłowe dotyczące Gdyni i opublikowali w formie książkowej. Tytuł ich pionierskiej pracy: „Raporty sytuacyjne starosty grodzkiego w Gdyni i komisarza rządu w Gdyni. Życie polityczne, społeczne i mniejszości narodowych w Gdyni. Ruch wywrotowy i stan bezpieczeństwa publicznego luty 1929 – grudzień 1931“ wskazuje na szeroki zakres przedstawianych materiałów źródłowych.  Pasjonująca lektura dla miłośników zakulisowej historii Gdyni i poszukiwaczy prawdy o pierwszych latach młodego miasta. Na miejscu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie 30 zł.
Wstęp wolny.
W niedzielę 3 kwietnia o godz. 15.00 w Domu Żeromskiego, wejście od ul. Zacisznej odbędzie się na spotkanie autorskie o charakterze literacko-muzycznym i malarskim.
 Bohaterkami będą uzdolnione artystki, matka i córka: Małgorzata i Vanessa Kurmin. Małgorzata Kurmin jest aktorką teatralną i telewizyjną znaną gdyńskiej publiczności ze spektakli wystawianych przez Teatr Muzyczny w latach 80-tych za czasów Jerzego Gruzy. Jest również finalistką I edycji konkursu Miss po 50-ce.  Zaśpiewa hity musicalowe i opowie o blaskach i cieniach bycia artystką przed i po 50-ce. Jej córka Vanessa Kurmin podczas spotkania zaprosi na swój wernisaż, by ujawnić inny talent rodzinny i przedstawi prace malarskie, propagujące urodę kobiecego ciała.  
Wstęp wolny.

ikona