1233 (1033) 2016-04-15 - 2016-04-21

Biblioteka – miejsce dla każdego!

Biblioteka Gdynia zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w filiach zlokalizowanych w całym mieście.
 
W ramach Doktowykładów Uniwersytetu Gdańskiego mgr Joanna Baum opowie o twórczości dwóch wybitnych pisarzy rosyjskich – Walerija Briusowa i Aleksandra Kondratjewa. Wnieśli oni niezwykły wkład w dzieło narodzenia i rozwoju kierunku literackiego, jakim był symbolizm. Wykład odbędzie się w Bibliotece Chylonia (ul. Kartuska 20B) w piątek 15 kwietnia o godzinie 17.00.
W piątek 15 kwietnia o godzinie 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zapraszamy na spotkanie z Dominiką Kraską, autorką książki „Opowieści magicznego Trójmiasta” – zbioru siedmiu opowieści dla dzieci, w których legendy spotykają się z historią Gdyni, Gdańska i Sopotu. Ci, którzy nie zdążą w piątek, mogą wziąć udział w takim samym wydarzeniu w poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 11.30 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6).
Również w poniedziałek w Bibliotece Grabówek (ul. Morska 113) o godzinie 17:00 zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Kienzler. Tematem będzie życie w PRL.
Z kolei we wtorek 19 kwietnia w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51) zagra chór „No Name Choir” ze Szkoły Amerykańskiej.
Kto z nas nie marzył o tym, aby udać się do fabryki kredek i zobaczyć jak one właściwie powstają? To marzenie będzie można zrealizować w Bibliotece! Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez specjalistów z Centrum EduFun. Każdy z uczestników stworzy – od samych podstaw – zestaw pięciu bajecznie kolorowych kredek oraz dwóch zupełnie wyjątkowych: zaczarowanych! Zajęcia odbędą się w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) 19 kwietnia o godz. 17:00. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy w bibliotece lub pod numerem tel. 58 625 08 16.
W czwartek 21 kwietnia o godzinie 17.00 w Bibliotece Obłuże zaprezentowany zostanie teatrzyk dla dzieci. Z okazji Światowego Dnia Książki aktorzy przygotowali spektakl o książkach. „Sówka mądra główka” to bajka mająca na celu wzbudzić w widzach zamiłowanie do poznawania świata i przeżywania wielu interesujących przygód poprzez czytanie książek. Pewnego razu wszystkowiedząca sówka po zapoznaniu się z jedną z lektur w fascynujący sposób przenosi się w bajkowy świat… Wydarzenie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.

ikona