Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1242 (1042) 2016-07-01 - 2016-07-14

Gotowy projekt szkoły na Chwarznie-Wiczlinie

Wiemy, jak będzie wyglądać nowa szkoła na Chwarznie-Wiczlinie.  Rozstrzygnięty został konkurs na projekt budynków. Wpłynęło 7 ofert, a zwycięską koncepcję wykonał zespół z Warszawy: Piotr Hardecki Architekt i LWS Architekci.
Projekt obejmuje budynek szkoły podstawowej składającej się z 24 oddziałów i 2 grup dzieci pięcioletnich (zerówka), budynek przedszkola wraz ze żłobkiem składające się z 6 oddziałów. W placówce docelowo uczyć się będzie 650 uczniów.
W ramach inwestycji powstać ma także wspólna kuchnia wraz ze stołówką, biblioteka szkolna z czytelnią (po godzinach udostępniana okolicznym mieszkańcom), aula z opcją audytorium.
Część sportowa obejmuje budowę sali gimnastycznej, sportowo-rekreacyjne zagospodarowanie terenu. Powstanie  boisko do piłki nożnej z niewielką widownią, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka), kort tenisowy, bieżnia prosta zakończona skocznią do skoku w dal, plac apelowy, place zabaw (osobne dla szkoły, przedszkola i żłobka).
Placówka ma być gotowa we wrześniu 2018 roku.

ikona