1248 (1048) 2016-09-16 - 2016-09-22

Jazz by the Sea

Występy Matta Bianco, Petera White’a, Slow, a także giełda winyli, akademia dla najmłodszych melomanów i pokaz filmów muzycznych. Tak w telegraficznym skrócie, rysuje się program najgorętszego jesiennego festiwalu w Polsce – Jazz by the Sea, który będzie gościł w Gdyni w okresie od 17 września do 1 października.
Gdynia Arena powita dwie wielkie gwiazdy muzyki smooth jazz. Pierwszy z wykonawców Matt Bianco meets New Cool Collectiva, wystąpi 30 września. Publiczność wysłucha najbardziej znanych przebojów Matta Bianco i premierowego materiału.
Dzień później pojawi się muzyk ze słonecznej Kalifornii, czyli Peter White. Posiada reputację niezwykle produktywnego gitarzysty akustycznego, łączącego elementy jazzu, popu i gitary klasycznej.
Jedną z atrakcji Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) będzie także bezpłatny koncert wrocławskiego zespołu SLOW feat. Nikola Lipska, który odbędzie się 18 września o godz. 19.00 na schodach przy Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 1).
Jednak koncerty to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników Jazz by the Sea. Powraca zainteresowanie płytami winylowymi. Dlatego przygotowano targi winylowe dla kolekcjonerów i melomanów w dniach 17 i 18 września w GCF.
W programie znalazły się filmy, poświęcone tematyce jazzowej i warsztaty, adresowane do uczniów szkoły podstawowej. Na miłośników gitary czekają  bezpłatne warsztaty z Peterem White’em.
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.jazzbythesea.pl

ikona