1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Akademia dokumentu dla seniora

Akademia Dokumentu to znany w Polsce program edukacyjny. Najnowszy cykl powstał z myślą o seniorach i obejmuje 14 tytułów, które zostaną zaprezentowane w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Po każdej projekcji zaplanowano dyskusję. Akademia rusza 24 października. Jak podkreślają twórcy cyklu, film dokumentalny jest podróżą, a doskonałym czasem na podróżowanie jest emerytura. I właśnie z myślą o seniorach przygotowali cykl comiesięcznych spotkań, podczas których zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne.
Spotkania po projekcji poprowadzą filmoznawczynie, doktorantki UG i członkinie Pracowni Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina, Paulina Pohl i Krystyna Weiher-Sitkiewicz.
Filmy, które trafią do programu Akademii, pochodzą z Millennium Docs Against Gravity Film Festiwal, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Akademię Dokumentalną dla Seniorów zainauguruje projekcja filmu „Kraina szczęścia” w reż. Thomasa Balmèsa.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 24 października o godz. 10.30 w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2). Wstęp: 10 zł. Kolejne spotkanie 16 listopada.
Szczegóły programu na stronie Akademii: http://akademiadokumentalna.pl/seniorzy/ oraz na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego: www.gcf.org.pl

ikona