1257 (1057) 2016-11-25 - 2016-12-01

Kampania społeczna „Biała Wstążka”

25 listopada wystartowała kampania społeczna „Biała Wstążka”. To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Spotkania i warsztaty odbywać się będą do 10 grudnia. Kampania odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.
W nadchodzącym tygodniu uczniowie, wychowawcy i wolontariusze z V Liceum Ogólnokształcącego będą m.in. promować idee kampanii, rozdawać ulotki i przypinać białe wstążeczki w różnych punktach Gdyni.
Finałem kampanii będzie miejska konferencja pt. „Przemoc w rodzinie – okiem sprawcy””, która odbędzie się 9 grudnia, w sali widowiskowej Klubu 3. Flotylli Okrętów, podsumowująca również roczną pracę gdyńskiego Zespołu Interdyscyplinarnego.
Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 55 krajach.
Noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
W Gdyni kampania „Biała Wstążka” odbywa się już po raz ósmy. Do tej pory rozdano już kilkanaście tysięcy białych wstążeczek – symboli kampanii, ulotek i plakatów informujących zarówno o ideach kampanii, jak i o tym gdzie osoby doznające przemocy mogą znaleźć pomoc.
Harmonogram kampanii na www.bialawstazkagdynia.pl.
Na stronie internetowej www.zatrzymajprzemoc.pl można znaleźć wykaz miejsc na terenie Gdyni, w których osoby uwikłane w przemoc mogą znaleźć wsparcie.
W tegoroczną kampanię, której głównymi organizatorami są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i V Liceum Ogólnokształcące, szeroko włączyli się również samorządowcy, gdyńskie szkoły, placówki oświatowe i kulturalne, firmy, instytucje i organizacje pozarządowe m.in.: Zespół Placówek Specjalistycznych, członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego, Policja, Straż Miejska, centra handlowe – Riviera, Batory, Szperk, ZKM Gdynia, rugbiści Arki Gdynia i koszykarze Asseco Gdynia.

ikona