Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1264 (1064) 2017-02-03 - 2017-02-09

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Halva


Halva to duża młoda suczka o oryginalnej urodzie. Sunia jest w pierwszym kontakcie ostrożna, dosyć nieufna. Szukamy dla Halvy domu aktywnego, doświadczonego i odpowiedzialnego. Psina uwielbia wręcz kontakt z człowiekiem oraz dogaduje się z innymi psami. Zawsze chętna do zabawy, spacerów czy innych form aktywnego spędzania czasu. W domu z ogrodem, z innymi psami, aczkolwiek nie z dziećmi, bo jej żywiołowość potrafi wymknąć się spod kontroli. Halva bardzo potrzebuje swojego „człowieka” przy którym poczuje się bezpieczna i kochana. Zechcesz nim zostać?

Kurant


Kurant jest około siedmioletnim psem. Jest ślepy, ale nadrabia sympatycznym usposobieniem. Bardzo potrzebuje opiekuna. Niestety nie akceptuje dzieci ani kotów. Jednakże dogaduje się z innymi psami.
Kurant swymi niewidzącymi oczami wypatruje miejsca, w którym mógłby się zatrzymać na stałe. Czy to przypadkiem nie Twój dom?

***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy  w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.
Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 58 622 25 52 lub e-mailem: schronisko@ciapkowo.pl.