1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Modernizujemy park na Kamiennej Górze, żegnamy Shreka

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy rozpoczynają się prace modernizacyjne na Kamiennej Górze. Park ma być nowoczesnym, atrakcyjnym i ukwieconym miejscem nastawionym na relaks oraz wyciszenie. Jednocześnie 18 marca to dzień, kiedy w pobliskim Teatrze Muzycznym po raz ostatni wystawione zostanie przedstawienie Shrek. Co łączy te dwa fakty?
Otóż w sobotę o godz. 15.00 na pl. Grunwaldzkim, znajdującym się u podnóża Kamiennej Góry, odbędzie się specjalna akcja, podczas której zaprezentowana zostanie koncepcja zmian parku, a główny bohater musicalu posadzi drzewa, które są symbolem przedstawienia.
Obecnie zakończone zostały prace nad koncepcją zmian przestrzeni na Kamiennej Górze i rozpoczyna się etap przygotowywania projektu, po którym nastąpi realizacja tej unikalnej inwestycji. Prace będą trwały przez najbliższe dwa lata. Nowa odsłona zostanie zaprezentowana w 2018 roku.
Zdecydowanie dłużej, niż modernizacja Kamiennej Góry, trwała przygoda Shreka z Gdynią. Na deskach Teatru Muzycznego gościł od września 2010 roku. Spektakl prezentowany był 142 razy, a obejrzało go ponad 130 tys. widzów. Podobnie, jak zespół teatru, mamy nadzieję, że dzięki posadzonym drzewom pozostanie w pamięci gdynian.