Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1273 (1073) 2017-04-07 - 2017-04-13

Park na Kamiennej Górze jeszcze piękniejszy

06.04.2017 r.

Przyjemne miejsca odpoczynku z ławkami i miejskimi hamakami, a także kąciki zabaw dla dzieci, ścieżki edukacyjne czy siłownia – to tylko niektóre pomysły, które ujęte zostały w projekcie zmieniającym park na Kamiennej Górze. W najbliższych tygodniach w Gdyni odbędą się konsultacje z mieszkańcami, które w efekcie mają doprowadzić do stworzenia jeszcze piękniejszego gdyńskiego zakątka.

Od kilku lat trwały przymiarki do prac renowacyjnych, które postulowali mieszkańcy i Rada Dzielnicy. W chwili obecnej, po analizach i uporządkowaniu niektórych spraw własnościowych oraz wybudowaniu kolejki na szczyt, mamy opracowaną koncepcję nowego wyglądu tej niezwykle atrakcyjnej przestrzeni. – tłumaczy radny miasta Andrzej Bień, jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia.

W planach znalazła się m.in. budowa nowych alejek, remont schodów i wymiana oświetlenia. Koncepcja przebudowy parku zakłada także budowę nowej, zadaszonej sceny w amfiteatrze, a także modernizację placu zabaw dla dzieci i budowę ścieżek edukacyjnych: dendrologicznej i ornitologicznej.

Pod bacznym okiem Ogrodnika Miejskiego zostanie przebudowana również roślinność. Stoki Kamiennej Góry staną się dużo ładniejsze dzięki nowym nasadzeniom szlachetnych, rodzimych gatunków drzew, odpowiednich dla naszego klimatu i lokalnych uwarunkowań. Nowe nasadzenia mają zapewnić piętrowy układ roślinności, który nie będzie przesłaniał widoków z górnego tarasu, a jednocześnie sprawi, że wędrowanie alejkami położonymi na zboczach będzie dużo przyjemniejsze. Na tarasach pojawią się nowe kompozycje drzew, krzewów, bylin i kwiatów, które sprawią, że park będzie wyglądał pięknie przez cały rok. – dodaje Andrzej Bień.

Osoby mające problemy z poruszaniem się będą mogły dojechać do parku kolejką kursującą z placu Grunwaldzkiego, zaś między tarasami będą mogły przemieszczać się, korzystając z planowanej windy.

Koszt prac na Kamiennej Górze wynosić będzie około 3,5 mln zł.
  • // fot. mat. prasowe. Wizualizacja ogrodu w parku na Kamiennej Górze w Gdyni