1275 (1075) 2017-04-21 - 2017-04-27

Giełda szkół i nowy portal pomogą gimnazjalistom w wyborze

24 kwietnia w godz. 9.00-15.00 w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) odbędzie się giełda szkół skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów. Na miejscu młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą gdyńskich liceów, techników i szkół zawodowych. Pomocą w wyborze odpowiedniej szkoły służy również nowy portal – gimanazjanastart.pl.
W Gdyni uczniowie mogą skorzystać z oferty edukacyjnej 22 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich znajduje się 14 liceów oraz 8 zespołów szkół zawodowych. Aby dokonać najtrafniejszego wyboru przyszłej szkoły, warto wybrać się na doroczną giełdę szkół.
Podczas giełdy uczniowie będą mieli okazję bezpośrednio poznać swoich przyszłych nauczycieli i wychowawców oraz starszych kolegów. Będzie to dla nich szansa, by porozmawiać o ofercie szkoły, a także atmosferze, jaka w niej panuje. Oprócz tego gimnazjaliści będą mogli wysłuchać prezentacji Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i skonsultować się z doradcami zawodowymi. Za sprawą Fundacji 4A zobaczą jak wgląda na żywo drukowanie w 3D. Ponadto, czekają też na nich pokazy eksperymentów fizycznych w wykonaniu edukatorów z Centrum Nauki Experyment.
Kolejnym narzędziem, które służy wsparciem przy wyborze ścieżki edukacyjnej, jest internetowy portal www.gimnazjanastart.pl. Jest on skierowany głównie do uczniów, ale wiele cennych informacji wyniosą z niego także rodzice i nauczyciele. Wszyscy znajdą na nowej platformie istotne informacje, które pomogą w doborze szkoły.
W zakładce Wycieczka szkolna młodzi ludzie mogą zapoznać się z ofertą każdej z gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych.
Zakładka Rada rodziców ma za zadanie pomóc rodzicom w doborze ścieżki szkolnej wedle zainteresowań i predyspozycji ich dzieci.
Natomiast w zakładce Pokój nauczycielski nauczyciele otrzymują wiele przydatnych informacji pozwalających rozwinąć im warsztat pracy.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie www.gimnazjanastart.pl.
W środę, czwartek i piątek prawie 2 tysiące gdyńskich uczniów z klas III gimnazjów przystąpiło do obowiązkowego egzaminu. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca.