Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1276 (1076) 2017-04-28 - 2017-05-11

W „Ciapkowie” powstanie nowy pawilon dla kotów

27.04.2017 r.

W gdyńskim schronisku dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” niebawem rozpocznie się kolejny etap rozbudowy. Powstanie tam kociarnia z prawdziwego zdarzenia z całym niezbędnym, nowoczesnym zapleczem. A to nie koniec nowości, które planowane są w schronisku w ciągu najbliższych lat.


Już pod koniec roku planowane jest zakończenie przebudowy i adaptacji najstarszego budynku schroniska. W jego miejsce powstanie nowoczesna kociarnia z potrzebną infrastrukturą oraz pomieszczenia magazynowe – wyjaśnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. W nowym budynku, poświęconym tylko i wyłącznie kotom, znajdzie się również kwarantanna, izolatka, szpitalik, a także pomieszczenia dla kotów przygotowanych do adopcji wraz w dużymi wybiegami zewnętrznymi – dodaje.


Obecne funkcje te są w schronisku rozdzielone na różne budynki. Połączenie ich pod jednym, nowym dachem będzie nową jakością zarówno dla zwierząt, jak i dla ich opiekunów i lekarzy.


Kociarnia będzie się mieścić w części schroniska położonej najbliżej Stadionu Miejskiego. Projekt budowlany jest już gotowy, obecnie trwa proces wyłaniania wykonawcy. W nowym kocim domu o powierzchni ponad 100 m2 zamieszkają wszystkie znajdujące się pod opieką schroniska koty – średnio jest ich ok. 160. Całkowity koszt przebudowy poznamy po wyłonieniu wykonawcy – jest on szacowany na kwotę 900 000 zł.


W ramach tegorocznej przebudowy zmiany czekają także budynek, który służy w „Ciapkowie” za biuro. Zostanie on przekształcony w magazyny, kuchnię i pomieszczenia socjalne – tłumaczy Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals.


W następnych etapach powstanie budynek pełniący funkcje weterynarii z izolatką, kwarantanna dla psów, jeszcze jeden duży, ocieplany pawilon dla psów z wybiegami zewnętrznymi oraz budynek administracyjno-biurowy – opowiada Michał Guć.


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” jest prowadzone przez OTOZ Animals jako zadanie powierzone w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przeprowadzenie inwestycji rozbudowy schroniska jest elementem tego zadana i będzie realizowane przez Stowarzyszenie. Pieniądze na rozbudowę pochodzą ze środków miejskich.
  • Wizualizacja nowej kociarni w gdyńskim "Ciapkowie" // mat. prasowe
  • Wizualizacja nowej kociarni w gdyńskim "Ciapkowie" // mat. prasowe
  • Wizualizacja nowej kociarni w gdyńskim "Ciapkowie" // mat. prasowe