1278 (1078) 2017-05-19 - 2017-05-25

Czas na kobiety w Gdyni. Dołącz!

Aktywność społeczno-zawodowa będzie głównym tematem prelekcji i warsztatów podczas konferencji „Czas na kobiety”, która odbędzie się 24 maja w godz. 9.00-16.45.
Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (budynek III, al. Zwycięstwa 96/98). Organizatorem jest Stowarzyszenie Kongres Kobiet, przy współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych.
Każda z uczestniczek będzie mogła wziąć udział w trzech wykładach oraz dwóch warsztatach. W programie m.in. prelekcje dotyczące praw i szans kobiet w XXI wieku, korzyści z obecności kobiet w gospodarce i obecnej sytuacji pań na lokalnym rynku pracy. W części warsztatowej będzie można popracować nad własnym rozwojem, wyzwaniami biznesowymi, czy odnajdywaniem harmonii w sferze zawodowej i prywatnej.
Gdyńska odsłona konferencji jest jedną z kilku organizowanych w całym kraju pod hasłem „Czas na kobiety”. Udział do tej pory wzięły m.in. ekspertka ONZ dr Ewa Rumińska-Zimny, dr hab. Magdalena Środa, członkini PAN dr Cecylia Sadowska-Snarska.
W Gdyni natomiast będzie można posłuchać m.in. dziennikarki Doroty Warakomskiej, wiceprezeski zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu Anny Fibak oraz Urszuli Zalewskiej, prezeski Fundacji Nadaktywni i wiceprezydent Gdyni Katarzyny Gruszeckiej-Spychały.
Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować. Chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia Kongres Kobiet.
Szczegóły na www.kongreskobiet.pl.