Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1283 (1083) 2017-06-30 - 2017-07-13

Nadciąga #sztorm, a z nim festiwal Gdynia Design Days!

29.06.2017 r.

Najważniejsza letnia impreza o dobrym projektowaniu startuje już 30 czerwca. Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze. Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.


Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia kolejny raz stanie się sercem festiwalowych wydarzeń. Bogaty program jubileuszowej, 10. edycji nie pozwoli się nudzić. Na każdym kroku będzie można spotkać dobrze zaprojektowane przedmioty, inspirujących twórców oraz kreatywne i zaskakujące idee. Organizatorzy Gdynia Design Days chcą pokazać, że projektowy #sztorm może być inspirujący i oddziałuje na wszystkie zmysły. W programie m.in. oglądanie, dotykanie, tworzenie, dyskutowanie, sprzedawanie, kupowanie, edukowanie i przyjemnie spędzony czas.

 

Festiwal wystawami stoi

Gdynia Design Days to przede wszystkim mądre wystawy, pokazujące czym tak naprawdę jest projektowanie. O co chodzi we współczesnym designie? Jak ma się do codziennego życia? Tegoroczna wystawa główna „Miasto na fali” poświęcona zostanie innowacyjnym rozwiązaniom, jakie mogą zostać wdrożone w miastach w niedalekiej przyszłości. Twórcy ekspozycji „Let’s talk about garbage” także dotkną jednego z palących wyzwań, jakie przed nami stoją: problematyki nadprodukcji i marnotrawstwa w codziennym życiu. Na gości czekać będzie również m.in. ekspozycja poświęcona 100-leciu niderlandzkiego ruchu De Stijl, wystawa jedzenia przyszłości „infuture food lab”, stworzona przez Natalię Hatalską i gdańską ASP, czy przekrój najlepszego polskiego wzornictwa XXI wieku.

 

Daj się ponieść kreatywności

Podczas festiwalu jego organizatorzy zaproszą na szereg ciekawych warsztatów i wykładów. Dowiecie się na nich, jak powstaje i smakuje miejski miód, podejmiecie próbę stworzenia formy do hodowli roślin, poznacie też praktyczne porady związane z pracą w litym drewnie. Goście będą mieli okazję stworzyć swoje własne torby i plecaki oraz wziąć udział w warsztatach z szycia kurtek dla bezdomnych. Podczas wykładu „Life after Food” odsłonią się sekrety kuchni przyszłości. W tym roku część wykładów i warsztatów podzielona została na specjalne bloki tematyczne: grafika, wzornictwo, miasto + architektura, eco i wnętrza.

 

#sztorm atrakcji dla najmłodszych

Twórcy Gdynia Design Days nie zapominają o najmłodszych. Czeka na nich szereg aktywności, podczas których dzieci zamienią się w małych projektantów. Pojawi się okazja zaprojektowania wyjątkowego placu zabaw,  stworzenie potwora morskiego z wyrzuconych przez fale form, a rodzice wspólnie z dziećmi będą mogli zaprojektować siedzisko lub kosz na zabawki. A to tylko część wydarzeń zaplanowanych z myślą o dzieciach.

 

Miasto tętniące designem

Choć sercem festiwalu jest PPNT Gdynia, to przez całe Trójmiasto przejdzie projektowa fala. Tradycyjnie już organizatorzy zapraszają do relaksu i czerpania informacji nt. festiwalu w Terminalu Design, zlokalizowanym w Parku Rady Europy. W ramach akcji „Design w mieście” w wybranych lokalach gastronomicznych na kilka tygodni zagości najlepsze polskie, współczesne wzornictwo. Start – 7 czerwca. Wydarzenia związane z festiwalem odbywać się będą również w Gdyńskim Centrum Filmowym i Muzeum Miasta Gdyni.
 
 
Szczegóły programu na gdyniadesigndays.eu.
  • Gdynia Design Days
  • Festiwal Gdynia Design Days