1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

Potrójne szczęście gdyńskiej rodziny

27 czerwca, pierwszy raz od 2014 roku, urodziły się gdyńskie trojaczki! To już jasne – w domu Państwa Magdy i Krzysztofa Kaletów stery przejmie teraz płeć piękna. Oprócz najstarszej, 5-letniej córki Izy, zostali właśnie rodzicami kolejnych trzech dziewczynek! Zosia, Małgosia, Kasia oraz ich mama czują się dobrze i od niedawna są już razem w domu. 2 sierpnia rodzinę odwiedził prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w przeciągu trzech minut, zaczynając od godziny 8.45 rano. Pierwsza była Zosia (1530 g), potem Gosia (1560 g), a na końcu największa, choć nadal malutka – Kasia (1700 g).

Mimo ogromnego wyzwania, jakie stoi przed nimi, entuzjazm i radość całej rodziny Kaletów czuć już w progu ich mieszkania. Rodzina otrzymała od miasta m.in. specjalny, trzyosobowy wózek, a prezydent Wojciech Szczurek podczas odwiedzin kilkukrotnie zwracał uwagę na niesamowicie pozytywną atmosferę, która panuje u ich w domu.

Gdynia posiada specjalną procedurę wspierającą rodziny w ramach programu Gdynia Rodzinna, rozbudowaną w szczególności w takich nietypowych przypadkach. Na jej podstawie, oraz zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, rodzice trojaczków otrzymali od miasta tzw. zasiłek w sytuacji nadzwyczajnej – tłumaczy Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. Za 3,5 tys. zł zakupiono wybrany przez rodzinę wózek wraz z fotelikami – dodaje. Państwo Kaleta mogą liczyć również na pomoc Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dziennego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którym są zresztą w stały kontakcie.
Gratulacje dla całej rodziny!