Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1289 (1089) 2017-09-08 - 2017-09-14

Klimat na zmiany: „Facebookistan”

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza 14 września o godz. 18.00 na kolejny film w ramach cyklu „Klimat na zmiany”. Po projekcji filmu „Facebookistan” w reżyserii Jakoba Gottschaua, odbędzie się dyskusja poświęcona zagadnieniom uzależnień i wpływu technologii na styl życia mieszkańców.
Film prześwietla działalność i strukturę Facebooka, ujawniając, jak wiele osób i organizacji jest mniej lub bardziej powiązanych z jego polityką.
Ujawnia na przykładzie konkretnych przypadków, jak działa on w kategoriach biznesowych i jak podchodzi do dwóch podstawowych zasad demokracji: prawa do wolności słowa i do prywatności.
Efekt wydaje się szokujący. Okazuje się, że mamy do czynienia z wzorową totalitarną organizacją, której daleko od propagowanej przez nią otwartości.
Reżyser pokazuje, jakie zasady obowiązują na Facebooku i co dzieje się, kiedy ktoś zdecyduje się je złamać. Przedstawia ludzi, którzy znaleźli się w takiej sytuacji i doświadczyli jej bolesnych skutków.
Cykl „Klimat na zmiany” jest współfinansowany ze środków miasta, realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity, organizatorem jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie Millennium Docs Against Gravity FF.

ikona