1298 (1098) 2017-11-10 - 2017-11-16

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Piesek Hugo
Hugo to młody, około roczny psiak średniej wielkości o bardzo oryginalnej urodzie. Do schroniska trafił oddany przez swoich właścicieli. Niestety Hugo ma braki, jeżeli chodzi o socjalizację. Jak to młody psiak, wymaga odrobinę ogłady i pracy. Początkowo bardzo nieufny, nie wiedział co się dzieje i dlaczego nagle znalazł się w takim miejscu. Dziś Hugo oswoił się z sytuacją, jednak widać, jak bardzo brakuje mu ukochanego człowieka. Na co dzień jest radosny, chętnie chodzi na spacery, dziarsko maszerując przed siebie. Hugo nie jest typem psiaka, który lubi każdego od pierwszego spotkania. Na jego sympatię trzeba sobie zasłużyć. Jednak gdy polubi i zaufa – staje się wspaniałym, chętnym do nauki i zabaw młodzieńcem. Hugo może zamieszkać w domu ze starszymi dziećmi i z innymi czworonogami. Nie polecamy go do mieszkania z małymi dziećmi.
Psiak zachowuje czystość w domu. Sygnalizuje, gdy ma potrzebę wyjścia na spacer. Grzecznie zostaje sam w domu.
Przyjdź i poznaj Hugo, a zyskasz wspaniałego przyjaciela na dobre i złe.
***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia. Na podstawie dowodu osobistego spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.
Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 58 622 25 52 lub e-mailem: schronisko@ciapkowo.pl.