Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
- 10 grudnia o godz. 12.00 - „Abecadło wcale z pieca nie spadło” - inspirowane tekstami Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej oraz folklorem kaszubskim w reżyserii: Luby Zarembińskiej. Obsada: Tymon Bocian, Agata Mieniuk.
Żartobliwy tytuł spektaklu nawiązuje do znanego wiersza Juliana Tuwima „Abecadło z pieca spadło”. Przedstawienie inspirowane jest także tekstami Wandy Chotomskiej oraz folklorem kaszubskim. Kto z nas nie zna słynnego wiersza Tuwima albo polskich łamańców językowych. Ile razy zmagaliśmy się z szczebrzeszyńskim chrząszczem, stołem z powyłamywanymi nogami czy rozrewolweryzowanym rewolwerem? Nowy spektakl Luby Zarembińskiej to propozycja teatralnej zabawy i nauki liter polskiego alfabetu poprzez teatr lalek oraz formę przedmiotu.
Bilety: 20 zł
- 11 grudnia - Teatr Zajechał na Chylonię 2017 – ostatnie bezpłatne pokazy spektakli w dzielnicy Chylonia.
- godz. 16.00 - spektakl Czerwony Kapturek (Trochę inna historia) - scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski, obsada: Monika Bartoszewicz, Patrycja Pośpiech, Piotr Srebrowski, Teatr Bunszali.
Dawno... a w zasadzie nie tak dawno temu, w pewnym lesie, który nie jest za daleko, razem z mamą żył sobie Czerwony Kapturek, który nie był do końca zwykłą dziewczynką. Żył tam też Wilk, który musiał emigrować z innego lasu, Gajowy - prawdziwy macho, oraz bardzo mądra Babcia. Ich losy połączyła niesamowita, zabawna i bardzo ważna przygoda.
- godz. 18.00 – Dzielnice Cudów Salci Hałas. Reżyseria: Magdalena Płaneta, Ida Bocian, Ewa Ignaczak, obsada: Agata Mieniuk, Piotr Rogalski, Ida Bocian, Marta Jaszewska, Paula Łuczkiewicz, Małgorzata Polakowska. Gdzieś na obrzeżach, na osiedlach i w dzielnicach można być świadkiem niezwykłych zjawisk.
Tekst Salci Hałas powstał na podstawie rozmów z mieszkańcami Gdyni, w trakcie projektu „Gdynia-Reaktywacja”, realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017.
Spektakle zostaną pokazane w Centrum Aktywnego Mieszkańca, ul. Opata Hackiego 17A. Wstęp wolny.
Szczegóły i repertuar
www.teatrgdyniaglowna.pl.

ikona