1305 (1105) 2018-01-05 - 2018-01-11

Dzieje się w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza 8 stycznia o godz. 16.00 dzieci w wieku 7-12 lat na pierwsze w roku 2018 zajęcia literacko-plastyczne w ramach cyklu Bajeczna Akademia Sztuki.

9 stycznia Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza na wydarzenia dla małych i dużych. O godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie z cyklu Biblioteka Maluszka, czyli zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat i rodziców. A w programie: wspólne zabawy plastyczne, piaskiem kinetycznym, głośne czytanie bajek. Natomiast o godz. 17.00 - Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Na pierwszym w 2018 roku spotkaniu omawiana będzie książka pt. „Statek” Stefána Máni.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza wszystkich mieszkańców Gdyni 11 stycznia o godz. 18.00 na spektakl jasełkowy „Święta u mnie i u Ciebie” w wykonaniu „Otwartej Grupy Teatralnej Rodzice Dzieciom” z Nutkolandii, w reżyserii Katarzyny Prostak.

Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) 13 stycznia o godz. 14.00 zaprasza młodzież w wieku 14–18 lat na warsztaty aktorskie z cyklu #pasjascena, podczas których – w atmosferze wspaniałej zabawy – będzie można nauczyć się m.in. wyrażania emocji na scenie, prawidłowej dykcji czy technik gry aktorskiej. Z powodu ograniczonej liczby miejsc niezbędne są zapisy, zgłoszenia należy przesłać na adres: pasja@bibliotekagdynia.pl. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby mające doświadczenie, jak i początkujące. Warsztaty poprowadzi Staś Kostanek, członek Grupy Teatralnej Off przy Teatrze Muzycznym.

15 stycznia Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) zaprasza o godz. 17.30 na spotkanie z autorami pierwszej biografii Anny Przybylskiej pt. „Ania”: Grzegorzem Kubickim i Maciejem Drzewickim – dziennikarzami dwukrotnie nominowanymi do nagrody Grand Press w kategorii Wywiad, wyróżnionymi przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w konkursie im. Stefana Żeromskiego, autorami biografii Dariusza Michalczewskiego. W trakcie spotkania będzie można zakupić książkę i otrzymać autografy.

Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.