1310 (1110) 2018-02-16 - 2018-02-22

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Luter w Gdyni?” oraz wydarzenia towarzyszące. Ekspozycja ma m.in. przywrócić pamięć o mieszkających niegdyś na terenach Gdyni ewangelikach i być pretekstem do bliższego poznania kościołów protestanckich i zasad ich wiary.
Wystawa potrwa do 25 lutego.
– na wystawę „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” – jednego z najważniejszych artystów związanych z Gdynią w XX wieku.
Wystawa potrwa do 4 marca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę Wojciecha Wesserlinga „Kaszubskie Anioły”. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 do końca lutego.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę Piotra Krajewskiego „Miłość”. Wstęp wolny.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę instalacji Romana Timofiejuka „Kod”. Wstęp wolny.
Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety do 22 lutego.
– 23 lutego o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Pocket Parks Gdynia”.
Wystawa prezentuje projekty przestrzeni publicznej Gdyni. Prace powstały w Katedrze Architektury Przestrzeni Kulturowej w pracowni dr. hab. Jana Sikory.
Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa i batiku Heleny Sadłek „Pamiętajcie o ogrodach” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do 6 marca.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy obrazów olejnych gdyńskiego malarza, Marka Koguta. Ekspozycja „Moja Gdynia” potrwa do 9 marca.
***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę „Najlepsze z gdyńskiego facebooka (4)”.
Gdynia o świcie, o zachodzie słońca i nocą. Na wystawie prezentowane są wybrane zdjęcia, które na oficjalnym profilu Gdyni na Facebooku (www.facebook.com/gdynia) cieszyły się największą popularnością.
Inicjatorką wystawy jest Dorota Nelke, administrator oficjalnego profilu Gdyni na FB. Wystawę można oglądać do 28 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 i w soboty w godz. 9.00-15.00. Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Aktywni dla Zdrowia zaprasza do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) na wystawę prac Krystyny Jaskólskiej, Ewy Lewandowskiej, Anny Lichnerowicz, Kornelii Sikory, Ireny Taraszkiewicz, Alicji Wiśniewskiej pt. „Morze, nasze morze”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00-19.00 do 15 marca.

  • ikonaOpublikowano: 15.02.2018 12:52
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.02.2018 13:11
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona