1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”. To rezultat dotychczasowych działań prowadzonych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Na wystawie prezentowany jest owoc pracy polskich projektantów.
Wernisaż wystawy odbędzie się 16 marca o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna do 10 czerwca.
– 23 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa będzie czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 roku stał się pryzmatem rozbijającym społeczeństwo na tysiące rozproszonych jednostek.
Wystawę można oglądać do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Fundacja Fly (ul. Świętojańska 36/2) zaprasza do siedziby na wystawę prac uczestników warsztatów malarstwa „Pastelą i pędzlem malowane”.
Wystawa czynna do 27 marca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni – Koło Plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Renaty Piekarskiej.
Wystawa czynna do 30 marca.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę malarstwa Marii Szachnowskiej „Amerykańscy bogowie”.
Wystawę można oglądać do 2 kwietnia.
Wstęp wolny.
***
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji „Akademia Wiedzy Koniecznej” (ul. Raduńska 21) zaprasza na wystawę Marka Wróbla „Morskie inspiracje”.
Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach 15.00-20.00.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Jolanty Żelaznej-Stapf pt. „Piastowskie władczynie i królowe”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-19.00 do 19 kwietnia.
***
Wymiennikownia (ul. Kartuska 20B) zaprasza na wystawę zdjęć młodego gdyńskiego artysty Michała BuSzu Musz „Młody indywidualizm”. Wystawę można oglądać na miejscu do końca marca, następnie zostanie przeniesiona do Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98).
Wstęp wolny.
***
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę fotograficzną Katarzyny Rohdy „Zamknięte historie”. Wystawę można oglądać do 10 kwietnia.
***
Traffic Design zaprasza 23 marca o godz. 19.00 do galerii w tuBazie (w parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291) na wernisaż wystawy Pawła Ryżko. Artysta znany gdynianom z realizacji stworzonych w ramach Festiwalu Traffic Design – bramy i muralu przy ul. Abrahama tym razem zaprezentuje cykl obrazów inspirowanych twórczością futurystycznego poety Aleksandra Wata.
Projekt zrealizowano ze środków Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie współfinansowane przez miasto.

ikona