1318 (1118) 2018-04-13 - 2018-04-19

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Sobotni poranek filmowy dla dzieci i oraz dwa nowe filmy dla najmłodszych widzów i francuska Nowa Fala w cyklu „Mistrzowie Kina Europejskiego” – to tylko niektóre zapowiedzi Gdyńskiego Centrum Filmowego na najbliższe dni.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” 14 kwietnia o godz. 10.00. W programie wybrane odcinki współczesnych animowanych serii – „Pan Toti” i „Kacperiada” – oraz opowieść o bohaterach polskich kreskówek sprzed lat. Skąd się wziął Reksio? Jak powstawali Bolek i Lolek? W jaki sposób powstaje serial animowany dla młodych widzów? Skąd się biorą dźwięki w serialu? Kto wymyślił i kto narysował postaci z bajek? O tym wszystkim będzie mowa po projekcji filmowej. Znawczyni polskiej animacji, Anna Wróblewska, opowie o tajemnicach najpopularniejszych polskich seriali z niezwykłego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zdradzi także, jakie seriale powstają teraz i pokaże dzieciom fragmenty nowych filmów.
W codziennym repertuarze Kina Studyjnego GCF znalazły się też dwa inne filmy dla najmłodszych widzów: europejska animacja „Luis i obcy” oraz polska „Basia”, filmowa adaptacja popularnych książeczek o tym samym tytule. Kiedy ma się 5 lat, świat jest wyjątkowo ciekawy. Twórcy filmu zachowali styl rysunków i poczucie humoru tak charakterystyczne dla książek o Basi.
Legendarny film Jeana-Luca Godarda, arcydzieło francuskiej Nowej Fali – „Do utraty tchu” z 1960 roku – będzie można zobaczyć 18 kwietnia o godz. 10.00. To kolejne spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego „Mistrzowie Kina Europejskiego”, adresowanego przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, ale nie tylko. Towarzyszące projekcjom prelekcje prowadzi dr Piotr Kurpiewski. Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 58 712 46 12 oraz 58 712 46 14.
W Gdyńskim Centrum Filmowym przy pl. Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 zł (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej we wtorki.
Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.