1318 (1118) 2018-04-13 - 2018-04-19

Spraw(dź) się na wiosnę

Celem akcji jest przede wszystkim wyjście z propozycją badań dla kobiet, które w natłoku codziennych obowiązków czasem zapominają o sobie, o potrzebie regularnych badań i kontroli.
– To konieczne, abyśmy się regularnie badali i sprawdzali kondycję naszego organizmu. Pozwoli nam to w pełni cieszyć się zdrowiem i życiem. Apel do gdynianek: „Spraw(dź) się na wiosnę” to nowa inicjatywa gdyńskiego samorządu, w którą udało się zaangażować kilkanaście podmiotów z obszaru zdrowia. Jestem przekonany, że zaproponowana w ramach akcji oferta badań wynikająca z tak szerokiej współpracy, spotka się z pozytywnym odzewem gdynianek – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

14 kwietnia w godz. 10.00-18.00 w Centrum Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2) będzie można skorzystać z szerokiej gamy adresowanych do pań badań profilaktycznych. Lekarze specjaliści ze Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku będą nieodpłatnie wykonywali badania USG oraz palpacyjne piersi. Będzie również możliwość skorzystania z konsultacji z zakresu onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej, a także psychoonkologii czy dietetyki.
Towarzyszyć nam także będą gdyńskie amazonki oraz przedstawiciele Gdyńskiego Centrum Zdrowia, które koordynującego prozdrowotne działania samorządu. Przygotowane przez te instytucje materiały i ulotki służą popularyzacji wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka piersi, a także potrzeby i umiejętności samobadania piersi. Pamiętajmy bowiem, że rak wcześnie wykryty jest najczęściej całkowicie uleczalny.
Szczegółowe informacje na temat akcji: www.gdynia.pl/kobieta.
Ponadto w dniach 14-20 kwietnia specjalną ofertę świadczeń zdrowotnych dla pań, w tym m.in. badania cytologiczne, usg, profil hormonalny, przygotowały gdyńskie przychodnie.

Oto szczegóły:
Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. (ul. Powstania Styczniowego 1)
Podczas dnia badań profilaktycznych, który odbędzie się 14 kwietnia w godz. 10.00-18.00 w Centrum Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2) lekarze ze Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. (Szpital Morski im. PCK w Gdyni-Gdyńskie Centrum Onkologii) będą udzielać paniom bezpłatnych konsultacji z zakresu profilaktyki chorób piersi. Osoby zainteresowane mogą również skorzystać z pomocy i wiedzy psychoonkologów.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, ul. Dębinki 7)

14 kwietnia w Centrum Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2) dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu samobadania piersi, będą dostępni lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, którzy przy wykorzystaniu fantomów do badania fizykalnego piersi poinstruują, jak w prawidłowy i skuteczny sposób badać piersi.

NZOZ „Śródmieście” Sp. z o.o. (ul. Żwirki i Wigury 14)

W dniach 16-20 kwietnia w placówce Panie będą mogły wykonać badania USG piersi w cenie 40 zł, cytologię w cenie 10 zł i pakiety badań hormonalnych:
– pakiet 1: testosteron, estradiol, progesteron – w cenie 35 zł za pakiet,
– pakiet 2: TSH, FT3, FT4 – w cenie 35 zł za pakiet.
Istnieje możliwość połączenia obu pakietów w jeden. Cena połączonego pakietu to 65 zł.
Panie będą mogły również skorzystać z konsultacji położnej w zakresie samobadania piersi. Rejestracja pod nr. tel. 58 743 17 20.

Przychodnia Lekarska „Witomino” Sp. z o.o. (ul. Konwaliowa 2)

Placówka oferuje zainteresowanym paniom w dniach 18-20 kwietnia wykonanie badań cytologicznych w cenie 10 zł.
Ponadto w dniach 16-20 kwietnia panie mogą wykonać badania hormonalne w dwóch podzielonych pakietach, zależnie od indywidualnych potrzeb:
– pakiet 1: testosteron, estradiol, progesteron – w cenie 35 zł za pakiet,
– pakiet 2: TSH, FT3, FT4, prolaktyna – w cenie 35 zł za pakiet.
W dniach 16-20 kwietnia możliwe będzie również wykonanie badania antygenu nowotworowego Ca-125, wykorzystywanego w diagnostyce nowotworów - przede wszystkim jako wskaźnik raka jajnika, ale również innych nowotworów: gruczolakoraka płuca, raka piersi, raka endometrium czy raka trzustki. Cena badania Ca-125 to 20 zł.
Rejestracji na podane powyżej badania można dokonać pod numerem telefonu 58 624 18 23.

Sanus Sp. z o.o. w NZOZ Przychodnia Lekarska Obłuże Leśne (ul. Unruga 84)

14 kwietnia w Przychodni Lekarskiej Obłuże Leśne będzie można wykonać badanie USG sutka, badanie USG ginekologiczne oraz badanie ginekologiczne.
Ponadto w dniach 14, 16 i 19 kwietnia panie mogą się zgłosić na pobieranie materiału do badania cytologicznego. Dostępne będzie także badanie morfologii, TSH, OB i glukozy, które można wykonać się w dniach 16-20 kwietnia w gabinecie zabiegowym. Wszystkie badania są bezpłatne.
Rejestracji na podane powyżej badania można dokonać pod numerem telefonu 695 740 777.

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska PZOZ
81-912 Gdynia, ul. Pułaskiego 4,
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ zaprasza panie do wykonania badań hormonalnych i cytologicznych wraz z interpretacją otrzymanych wyników przez lekarza specjalistę i ewentualnymi dalszymi zaleceniami. Dostępne są dwa pakiety badań: pakiet 1: prolaktyna, hormon luteinizujący LH, FSH, progesteron, estradiol oraz badanie cytologiczne – w cenie 65,00 zł za pakiet, pakiet 2: TSH, FT4, FT3, badanie przeciwciał anty-TPO, badanie przeciwciał anty-TG oraz badanie cytologiczne – w cenie 65,00 zł za pakiet. Badania cytologiczne będzie można wykonać w dniach 16-20.04.2018 r. W celu umówienia się na badanie cytologiczne lub uzyskania dodatkowych informacji należy zadzwonić na numer telefonu 58 711 61 15. Badania hormonalne można będzie wykonać w dniach 16-20.04.2018 r. Rejestracja w zakresie badań laboratoryjnych pod numerem telefonu 58 711 60 37.
***
22 kwietnia w czasie trwania imprezy sportowej „Bieg kobiet” będzie można wykonać mammografię piersi w mobilnym punkcie badań ustawionym na bulwarze Nadmorskim. Badanie jest bezpłatne.
W związku z ograniczoną liczbą badań, które będą wykonywane bezpłatnie bądź po cenach obniżonych specjalnie na potrzeby akcji, konieczny jest bezpośredni kontakt z wybraną przychodnią w celu omówienia szczegółów dotyczących zrealizowania świadczeń.
Organizator: Gdynia.
Partnerzy: Gdyńskie Centrum Zdrowia, Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich.
Partnerzy medyczni: Szpitale Pomorskie Sp. z o.o., Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, NZOZ „Śródmieście” Sp. z o.o., Przychodnia Lekarska „Witomino” Sp. z o.o., Sanus Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska Obłuże Leśne, Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Synevo Sp. z o.o., Medyczne Laboratoria Diagnostyczne Invicta Sp. z o.o.
Badania USG piersi będzie można wykonać dzięki uprzejmości firmy MIRO Sp. z o.o., która na potrzeby akcji udostępni ultrasonograf.