1319 (1119) 2018-04-20 - 2018-04-26

Będzie lepszy dojazd na plażę w Babich Dołach

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił przetarg dotyczący poprawy dostępności do plaży w Babich Dołach. Pod tym pojęciem kryje się remont jezdni, chodników i oświetlenia, przygotowanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych i wyznaczenie przystanku autobusowego tuż przy plaży. Nowa droga powstanie na przedłużeniu ulicy Zielonej, na terenie udostępnionym przez Agencję Mienia Wojskowego. Wyznaczone też zostaną przestrzeń dla małej gastronomii oraz strefa sanitarna.
Udostępnienie tej nowej przestrzeni zaplanowano przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji.
Poprawę dostępności do plaży na Babich Dołach zaplanowaliśmy jako jedno z zadań rewitalizacyjnych tej części Gdyni – przypomina Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Chcemy wzmocnić potencjał dzielnicy, podkreślić jej walory przyrodnicze. Po otwarciu nowego dojazdu do plaży będzie to możliwe. Przygotowana droga, wzdłuż ulicy Zielonej, ułatwi wejście na plażę, więc zachęci do przyjazdu także gdynian z innych dzielnic i naszych turystycznych gości. Koszt inwestycji – około dwóch milionów złotych – pokryje budżet Gdyni.
To bardzo ważne wydarzenie w historii Babich Dołów. Co więcej, doskonale wpisuje się w plan rewitalizacji dzielnicy – zauważa Sylwester Trzebiński, radny dzielnicy Babie Doły, członek gdyńskiego Komitet Rewitalizacji. – Poprawa dostępności do plaży wzmocni potencjał turystyczny tego miejsca.
Radni dzielnicy zwracają też uwagę, że dzięki rewitalizacyjnej inwestycji z ulic znikną auta gości, którzy dotychczas parkowali na terenie osiedla.
Rewitalizację nadmorskiej części Babich Dołów Gdynia prowadzi w partnerstwie z gminą Kosakowo.
Otwarcie kąpieliska mocno rozreklamuje miejsce, które już teraz przyciąga osoby szukające wypoczynku – mówi Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo. – I dla Gdyni, i dla Kosakowa turystyka jest bardzo ważna, dlatego oba samorządy realizują w linii brzegowej szereg inwestycji, które będą zachęcać do przyjazdu nad nasze morze wciąż nowe osoby. Taka współpraca jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę nasze plany uatrakcyjnienia terenów nadmorskich od sąsiadujących z Babimi Dołami Mechelinek po Rewski Szperk.

ikona