1319 (1119) 2018-04-20 - 2018-04-26

Ekstremalny Runmageddon już w weekend

Nadchodzący weekend (21-22 kwietnia) upłynie pod znakiem ekstremalnego biegu przez przeszkody. Prawdziwi twardziele i amatorki adrenaliny spotkają się na plaży w Orłowie, aby stawić czoła morderczym wyzwaniom Runmageddonu. Przed uczestnikami oraz kibicami jedna z najbardziej hardcorowych, sportowych przygód.
Linię startu wyścigu usytuowano na plaży Gdynia-Orłowo. Tam uczestnicy zmagać się będą z morskim, nieprzewidywalnym klimatem. Staną twarzą w twarz z zimną, słoną wodą. Będą pokonywać wykopane na plaży doły i biec przez utrudniające ruch piaski. Następnie udadzą się do Parku Kolibki, gdzie napotkają katorżnicze przeszkody, a na samym końcu czekać na nich będzie upragniona meta.
Chętni do wzięcia udziału w Runmageddonie mają do wyboru dwie trasy. W sobotę wystartują zawodnicy w formule Rekrut, na którą składa się 6-kilometrowy odcinek z co najmniej 30 przeszkodami. W niedzielę odbędzie się start w kategorii Intro, czyli 3-kilometrowy bieg z ponad 15 przeszkodami. W zmaganiach będą mogły wziąć również udział dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowano trasę KIDS o długości jednego kilometra z minimum 10 niespodziewanymi utrudnieniami.
– Trasa Intro to świetna propozycja dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Runmageddonem. Dystans 3 kilometrów nie przeraża nawet biegających nowicjuszy, a 15 przeszkód skutecznie podniesie adrenalinę i pozwoli poczuć smak zwycięstwa nad własnymi ograniczeniami. Drugi bieg – Rekrut to dwa razy większa dawka wrażeń i emocji, dlatego rekomenduję go osobom lubiącym bieganie i sporty siłowe. Runmageddon to wydarzenia dla całych rodzin, dlatego też, dla małych śmiałków, którzy lubią się wspinać, skakać, biegać, bawić piaskiem i wodą, przygotowaliśmy trasę KIDS – mówi Dyrektor Biegu Wojciech Dezydery Dardas.
Aby podsycić ciekawość, organizatorzy Runmageddonu uchylili rąbka tajemnicy i podali top 10 przeszkód, jakie znajdą się na trasie. Będzie zatem Helikopter – wspinaczka po wiszących drabinkach, Fireman – strażacka rura, po której zamiast zjeżdżać, trzeba się wspiąć, małpi gaj, czyli raj dla kreatywności i silnych ramion, Lodowa – wielki kontener z lodowatą wodą, ściana z łańcuchami dla fanów wspinaczki oraz nowość prosto z wrocławskiej edycji – przeszkoda Oponeo.pl zbudowana z 1000 opon.

  • ikonaOpublikowano: 19.04.2018 11:10
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.04.2018 11:12
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona