1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”.
Wystawa czynna do 10 czerwca.
– na wystawę edukacyjną „Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni”. Ekspozycja czasowa, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 17 czerwca, to okazja do nowej interpretacji fotografii dawnej Gdyni.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”.
Wystawę można oglądać do czerwca.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na Ogólnopolską Wystawę Marynistyczną „Barwy Morza” na pokład „Dar Pomorza”. Wystawa zorganizowano przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego pod patronatem Mieczysława Struka i Wojciecha Szczurka. Można ją oglądać do 20 czerwca.
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Grażyny Galant „Wokół mnie”.
Wystawa czynna do 14 czerwca w Małej Galerii w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV) zaprasza na wystawę malarstwa pt. „Magia ciała”. Prace prezentują: Alojzy Osada, Władysław Pitala, Czesław Tumielewicz oraz członkowie Koła Plastyków TMG im. Wacława Szczeblewskiego.
***
Galeria Integracja (ul. Traugutta 2) zaprasza na wystawę „Pragnę zwyciężać. Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017”. Wystawa została zorganizowana w ramach kampanii miasta Gdyni „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
Autorem zdjęć jest Adam Nurkiewicz, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.
Wystawa czynna do 3 czerwca.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (plac Grunwaldzki 2) zaprasza 1 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy sztuki współczesnej „Body/Sarcum” autorstwa Karola Forteli.
Instalacje, jak i prezentowane obiekty artystyczne dotyczą kontrowersyjnego tematu: kultu ciała, jako fałszywego sacrum. Artysta podejmuje próbę zobrazowania tych zjawisk społecznych i prezentuje ich własną wizję, ale pozostawia przy tym przestrzeń do interpretacji dla odbiorcy.
Wystawa czynna do 27 czerwca.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż wystawy fotografii pt. „Magiczne Kaszuby” autorstwa Ryszarda Siwca, który odbędzie się w środę 6 czerwca o godzinie 17.30 w siedzibie KFK.
Wystawę można oglądać do końca czerwca w godzinach pracy Forum. Prace będzie można oglądać przez cały czerwiec w godzinach pracy KFK.
***
Na pl. Grunwaldzkim oglądać można wystawę Doroty Ozy Kareckiej #zGdyni – portrety.
Dorota Oza Karecka stworzyła osobiste i subtelne portrety gdyńskich osobistości, a jest to galeria postaci zaskakująco nieoczywistych. Jako odbiorcy stajemy się świadkami szczerych rozmów o gdyńskich korzeniach, emigracji i powrotach do miasta, a także o prozie codziennego życia. Wspólnym mianownikiem wszystkich opowieści pozostaje Gdynia – miasto wybrane, nieprzypadkowe, port, do którego się wraca i który opuszcza się, by ponownie zatęsknić.
Projekt ma charakter dzieła otwartego, a wystawa stanowi jego zapowiedź. Efektem pracy artystki będzie album zawierający 100 gdyńskich portretów.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Elżbiety Ferenc pt: „Kolory natury”
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 14 czerwca 2018 r.
***
Galeria Debiut oraz studenci Pracowni Sztuki Włókna Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zapraszają na Wystawę Tkaniny.
Wystawa czynna do 15.06.2018 od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-16.00 w Galerii Debiut (ul. Orłowska 8).
Wstęp wolny.