1335 (1035) 2018-09-14 - 2018-09-20

Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zwany też Tygodniem Mobilności, obchodzony w dniach 16-22 września, to największa ogólnoeuropejska inicjatywa poświęcona zrównoważonemu transportowi miejskiemu, organizowana pod przewodnictwem Komisji Europejskiej.
Gdynia tradycyjnie zjednoczy się z europejskimi miastami w działaniach na rzecz jakości życia w mieście, bezpieczeństwa mieszkańców w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska.
Program wydarzeń:
– w dniach 16-22 września na odcinku ul. Starowiejskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. 3 Maja a Mściwoja wprowadzone zostaną obustronne zakazy zatrzymywania się. Będzie można miło spędzić czas w środku miasta. Będzie tam m.in. kiermasz, ogródki gastronomiczne, turniej ping-ponga.
– 18 września – Śniadania autobusowe: osoby wysiadające z pojazdów ZKM otrzymają poczęstunek w postaci śniadania. Akcja będzie prowadzona na wybranych przystankach w śródmieściu Gdyni.
– 22 września w godz. 11.00-16.00 – festyn na Molo Południowym z okazji Dnia Bez Samochodu Każdy kierowca, posiadający dowód rejestracyjny, może tego dnia poruszać się za darmo wszystkimi autobusami i trolejbusami ZKM. Specjalny trolejbus linii 21 kursował będzie ulicą 10 Lutego na skwer Kościuszki, by dowieźć gdynian i gości na imprezę. W programie festynu m.in.: zakończenie konkursu „Do pracy jadę rowerem”, strefa relaksu, ekspozycja samochodów i skuterów elektrycznych, warsztaty z tworzenia biżuterii recyklingowej, miasteczko nauki HoloFun – zrób własny hologram, tort urodzinowy – 75 lat trolejbusów w Gdyni, escape room w trolejbusie, rowery towarowe, prezentacja przegubowego trolejbusu.
Więcej o atrakcjach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na stronie www.gdynia.pl.