1336 (1036) 2018-09-21 - 2018-09-27

Przyjdź na badanie mammograficzne

Październik, co roku, uznany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. To najczęściej diagnozowany nowotwór u Kobiet, który stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek.
11 i 12 października przy Zespole Szkół nr 10 (ul. Staffa 10) stać będzie mammobus. Będzie w nim można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
W badaniu mogą uczestniczyć ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu,
- lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2)
Aby wziąć w nim udział należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku oraz w wybrane soboty.
Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego należy przynieść na badanie zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii.

ikona