1336 (1036) 2018-09-21 - 2018-09-27

„Sprzątamy To” już 25. raz

Każdego roku we wrześniu na całym świecie odbywa się akcja sprzątania ziemi. Niezmiennie od lat sprzątają też mieszkańcy Gdyni. Dzięki zaplanowanym przez Wydział Środowiska aktywnościom, każdy ma szansę dołączyć i wspólnie z innymi przyczynić się do uporządkowania okolicy, w której mieszkamy.
To już 25. raz, kiedy miasto angażuje się w międzynarodową akcję Sprzątanie Świata. Ze względu na rosnące zainteresowanie mieszkańców, w tym roku akcja Sprzątania Gdyni pod hasłem „Sprzątamy To” została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap odbędzie się w piątek 21.09 w szkołach, a w niedzielę 23.09 do sprzątania zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy.
W trzech miejscach w Gdyni zostaną wyznaczone specjalne strefy „To Tu”, w których będzie można pobrać worki oraz rękawice. Na wszystkich uczestników zaangażowanych w akcję czekać tam będą: ciepły posiłek, warsztaty z upcyklingu, konsultacje ekologiczne, stanowisko bookcrossingu i wiele innych atrakcji.
Aby motywacja do sprzątania była jeszcze większa, za wypełniony odpadami worek każdy uczestnik akcji będzie mógł odebrać ekologiczny gadżet oraz kupon umożliwiający udział w konkursie, w którym do wygrania będą elektryczne deskorolki.
Stefy „To Tu” dostępne będą 23.09 w godzinach 11.00-16.00 w wyznaczonych miejscach:
- Oksywie, za sklepem „Biedronka”
- Karwiny na terenie ZSP nr 4
- Chwarzno Wiczlino na terenie przy pętli autobusowej „Chwarzno Sokółka”
Więcej informacji o akcji na stronie wyrzucam.to.

ikona