1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

Gdynia w czołówce Access City Award

Gdynia zajęła trzecie miejsce w konkursie Access City Award, organizowanym przez Komisję Europejską. Doceniono nas za działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

W konkursie nagradzane są najbardziej przyjazne i dostępne dla swoich mieszkańców i osób z niepełnosprawnościami miasta. Ceremonia rozdania nagród odbyła się 4 grudnia w Brukseli, podczas konferencji z okazji Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Drugie miejsce w konkursie powędrowało do francuskiego Evreux, a pierwszą lokatę zajęła holenderska Breda.
Gdynię doceniono za działania, które sprawiają, że nasze miasto jest przyjazne i dostępne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Podkreślono, że nagrodę otrzymaliśmy również za prowadzone inicjatywy i włączanie osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w swoje działania.
Nagrodę dla Gdyni odebrał wiceprezydent ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz.
To nagroda dla wszystkich mieszkańców Gdyni, ale szczególnie dla tych, którzy ciężko pracowali, aby nasze miasto było dostępne, przyjazne i otwarte. W Gdyni skupiamy się nie tylko na dostępności miejskiej infrastruktury, ale niezwykle ważne są też relacje i sposób, w jaki dbamy o każdą osobę w naszym sąsiedztwie. Chodzi o empatię i tolerancję. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w ten projekt. Tym, którzy każdego dnia myślą, co mogą zrobić w miejscu, w którym żyjemy, abyśmy mogli być coraz bardziej szczęśliwi – mówił podczas ceremonii.
To była 9. edycja Access City Award. Do udziału w niej zgłosiły się 52 miasta.
Gdynia w konkursie Access City Award została doceniona po raz drugi. W 2012 roku nasze miasto otrzymało wyróżnienie w kategorii transport i związana z nim infrastruktura.

ikona