1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

Mikołaje na motocyklach opanowali Gdynię

Około 1600 motomikołajów przejechało ulicami Trójmiasta. 2 grudnia odbyła się 16. edycja charytatywnego przejazdu Mikołaje na motocyklach. Barwna parada wystartowała z Gdyni. Finał imprezy zorganizowano na parkingu przy stadionie Energa. W ramach akcji udało się zebrać ponad 84 tysiące złotych.

Na ulicach Gdyni i nie tylko roiło się od Świętych Mikołajów, reniferów, Śnieżynek i aniołów. Zamiast sań mieli motocykle oraz quady. Wszystko w szczytnym celu. A to dlatego, że celem akcji jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Dlatego każdy uczestnik, żeby wziąć udział w imprezie, kupował cegiełkę w wysokości minimum 25 zł.
Dodatkowo, na starcie i na mecie parady, każdy mógł też wesprzeć akcję i wrzucić datek do puszek. Co roku Mikołaje obdarowują też paczkami dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Tym razem rozdali ich 500. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na Pomorzu.


fot. Dawid Linkowski

ikona