1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Koniec roku to wysyp kolejnych polskich premier w Gdyńskim Centrum Filmowym. Na ekrany wchodzi między innymi głośna „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Na nadchodzący tydzień zaplanowano też kolejna odsłonę Filmoterapii oraz przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Genesis 2.0”.
„Fuga”, drugi film Agnieszki Smoczyńskiej, jest jedną z bardziej oczekiwanych polskich premier filmowych tej jesieni. Film, o którym dużo mówiło się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, opowiada historię Alicji powracającej do rodziny po dwóch latach od tajemniczego zniknięcia. Kobieta nie pamięta przeszłości ani swoich bliskich. Główną rolę zagrała Gabriela Muskała, autorka scenariusza do filmu. W Kinie Studyjnym GCF oglądać można również animację „Jeszcze dzień życia”, opartą na książce Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem. Wśród premier tego tygodnia są również filmy: „Autsajder” i „Via Carpatia”.
Jak bardzo zagubiony jest dzisiejszy człowiek i jak silną ma potrzebę transcendencji, nadziei i wiary? Propozycję odpowiedzi na te pytania przynosi film „Kumaré. Guru dla każdego”, który w Gdyńskim Centrum Filmowym można obejrzeć we wtorek, 11 grudnia, w ramach cyklu Filmoterapia, realizowanego wspólnie z Uniwersytetem SWPS.
Film jest zabawnym, ale i wnikliwym spojrzeniem na temat relacji człowieka i wiary. Odważnie przekracza granice, które dla wielu stanowią niepodważalne tabu. Gościem spotkania po filmie będzie psycholog Aleksandra Niemyjska, psycholog Uniwersytetu SWPS, która między innymi bada zjawiska lęku i samotności oraz relacji człowieka z postaciami boskimi.
13 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się pokaz specjalny najnowszego filmu Christiana Freia (nominacja do Oscara za „Fotografa wojennego”) „Genesis 2.0”, hitu tegorocznego Millennium Docs Against Gravity, nagrodzonego na festiwalu w Sundance. Co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Atlantyku zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Znaleziska są magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy marzą o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Film opowiada o stworzeniu świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek.
Po seansie odbędzie się spotkanie z z udziałem dr Pauliny Mozolewskiej, biologa molekularnego.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona