1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Mocne brzmienia na Helliad Fest w Gdyni

Satyricon, Decapitated i Obscure Sphinx to pierwsze potwierdzone gwiazdy, które wystąpią na Helliad Fest w Gdyni. To pierwsza edycja tego polsko-skandynawskiego festiwalu metalowego. 24 sierpnia 2019 roku w Parku Kolibki wystąpią gwiazdy black, death i doom metalu.
Helliad Fest to pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu. Jego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, łączącego wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką ciężkiego brzmienia – Skandynawią. W Parku Kolibki staną dwie duże sceny. Wybrzmią na nich zróżnicowane metalowe style. Łącznie zagra tam 9 zespołów z Polski i zagranicy.
Festiwal rozpocznie, 23 sierpnia, klubowy dzień poprzedzający, gdzie pod wspólnym logo Helliad Fest będzie można zobaczyć kolejnych sześć zespołów.
Główny dzień festiwalu to 24 sierpnia. Wtedy wystąpią m.in. polskie grupy: Decapitated i Obscure Sphinx. Główną gwiazdą imprezy będzie norweska legenda metalu – zespół Satyricon.
Część dochodów z wejściówek zakupionych w grudniu zostanie przekazana organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnościami.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej festiwalu www.helliad.com.

ikona