1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Uczniowie Erasmus+ z SP nr 12 w akcji

Uczniowie z klubu Erasmus+ realizujący projekt „Stop Climate Change-Together Europe Achieves More” byli ostatnio bardzo zajęci.
9 maja uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Ogrodu w Marszewie, gdzie integrowali się przy ognisku oraz wykonywali zadania dotyczące zrównoważonego rozwoju.
Dzień później zorganizowali ekologiczny happening, by uświadomić mieszkańcom jak ważna jest ochrona środowiska. Niosąc transparenty i rozdając przechodniom ekologiczne jabłka z hasłami tematycznymi, przeszli w kolorowych strojach bulwarem Nadmorskim. Mieszkańcy miasta chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami i opowiadali, jak przyczyniają się do ochrony środowiska, byli zachwyceni aktywnością młodych ekologów.
Od 12 do 18 maja grupa uczniów wraz z opiekunami przebywała w Roermond w Holandii, gdzie z zespołami gospodarzy, Chorwacji, Grecji, Włoch oraz Litwy realizowała kolejne zadania projektowe. Delegacje zostały powitane przez władze miasta w ratuszu miejskim, zapoznały się z założeniami dotyczącymi gospodarki wodnej w Roermond i w Holandii, a następnie wykonywały zadania praktyczne w Amsterdamie. W szkole uczniowie wzięli udział w przedstawieniu „Everybody’s Water” oraz zorganizowali międzynarodowy bufet. Uczestniczyli również w lekcjach dotyczących zmian klimatycznych prowadzonych przez nauczycieli z różnych państw oraz w licznych wykładach. Uczniowie integrowali się podczas zorganizowanych przez gospodarzy wycieczek i w drodze do szkoły, ponieważ zgodnie z holenderską tradycją, wszyscy dojeżdżali do niej rowerami.

ikona