Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Nadmorski Plener Czytelniczy

W dniach 19-21 odbędzie się Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.
Godziny otwarcia w piątek w godz. 12.00-19.00, w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.
Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich i łączy w sobie elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Na bulwarze Nadmorskim, w Konsulacie Kultury oraz Gdyńskim Centrum Filmowym, na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów czekają liczne literackie atrakcje.
W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę pleneru tworzyć będą m.in.: Eustachy Rylski, prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Lucyna Kirwil, Jakub Małecki, Małgorzata Domagalik, Jacek Fedorowicz, Magda Krzyżanowska-Mierzewska i Aldona Wiśniewska, Maciej Siembieda, Piotr Borlik, Paulina Mechło, Rafał Dębski i Michał Zawadka. W Gdyni pojawią też stali goście: Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek.
Na bulwarze pojawi się ponad 60 wydawnictw, w tym stoisko Nagrody Literackiej Gdynia. Jak co roku, organizatorzy pleneru przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w specjalnie wydzielonej strefie dziecięcej. Zapowiedziano plenerowe warsztaty z Aleksandrą Struską-Musiał, zajęcia z ilustrowania bajek i rodzinne czytanie.
Organizatorem wydarzenia jest Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO.
Program na www.muratorexpo.pl/targi.

ikona