Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1394 (1094) 2020-01-10 - 2020-01-23

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Codziennie kilka seansów dla dzieci i młodzieży, przed i po południu – w trakcie ferii zimowych warto się wybrać do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.
Dorosłych widzów Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film i Radio Wihajster zapraszają 15 stycznia na pokaz przedpremierowy francuskiej komedii pt. „Poznajmy się jeszcze raz”. Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – w roli głównej gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil.
Bardzo bogaty jest repertuar dziecięcy Kina Studyjnego GCF podczas ferii zimowych w województwie pomorskim. „Młody renifer Alex” (pokazy 13, 20 stycznia) to historia młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Tytułowa bohaterka filmu „Ratujmy Florę” (pokazy 14, 21 stycznia) jest słoniem cyrkowym, który nie może już wykonywać swoich sztuczek. Gdy zarząd cyrku postanawia pozbyć się zwierzęcia, córka kierownika cyrku, Dawn, wykrada Florę.
„Był sobie pies 2” (pokazy 15, 22 stycznia) to Kontynuacja kinowego hitu, który w Polsce zachwycił prawie 650 tysięcy widzów w każdym wieku. Pies Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką.
Przedpremierowo podczas ferii Kino Studyjne GCF pokaże animację „Szybcy i śnieżni” (pokazy 16, 23 stycznia). Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji?
Warto wybrać się także na polski film przygodowy „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” (pokazy 17, 24 stycznia). Dwójka dzieciaków sprowadza rockandrollowego uciekiniera z innego wymiaru ściganego przez bezwzględnych łowców głów i żeby go uratować muszą oni znaleźć sposób, aby wysłać go z powrotem do jego świata.
W codziennym repertuarze Kina Studyjnego GCF jest także wyjątkowa pod względem artystycznym animacja „Marona – psia opowieść”. Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. To film z misją, którą jest uświadamianie, z jaką odpowiedzialnością wiąże się opieka nad zwierzęciem i jak dużej empatii wymaga.
Bilety na film kosztują 19, 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 15 i 13 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegóły repertuaru na www.gcf.org.pl.

ikona