Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Aplikacja wytropi koronawirusa

Wypełniasz krótką ankietę na temat swojego obecnego stanu zdrowia, a dane pomagają epidemiologom i służbom medycznym lepiej lokalizować ogniska wirusa i przeciwdziałać epidemii. Tak w skrócie wygląda działanie stworzonej przez gdynian aplikacji Qlic-Covid. Dzięki niej każdy może pomóc zlokalizować i pokonać koronawirusa.
Gdyńska firma General Systems & Software (Poland) we współpracy ze spółką Solwit oraz środowiskiem naukowo-medycznym stworzyła aplikację Qlic-Covid, która w prosty sposób może przyczynić się do walki z epidemią koronawirusa. Jej założenie jest bardzo proste – wypełniając krótką ankietę dotyczącą obecnego stanu zdrowia, użytkownicy wzbogacają bazę danych o informacje potrzebne epidemiologom i służbom medycznym do zlokalizowania ognisk wirusa.
Na razie Qlic-Covid jest aplikacją webową, korzysta się z niej za pomocą przeglądarki internetowej. Można robić to zarówno za pomocą komputera, jak i urządzeń mobilnych. Trwają prace nad wersjami dostępnymi na systemy Android i iOS. Korzystanie z Qlic-Covid jest darmowe. Jej twórcy namawiają do regularnego korzystania z niej oraz zachęcania do tego rodziny i przyjaciół.

ikona