1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia

Nadmorski klub łączy siły z lokalnym start-upem OMNIOXY S.A. Komory hiperbaryczne pomogą w regeneracji i leczeniu urazów zawodników żółto-niebieskich.

Zawodnicy Arki Gdynia mogą już korzystać ze wstawionej na teren klubu komory hiperbarycznej i odbywać w niej zabiegi terapii tlenowej. Tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż̇ atmosferyczne. Dystrybucja tlenu do wszystkich, nawet tych uszkodzonych tkanek, przyspiesza regenerację i pobudza odnowę̨ całego organizmu.
Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest dość powszechnie stosowana przez gwiazdy sportu największego formatu. Do korzystania z niej, czy wręcz posiadania własnych komór, przyznają się chociażby Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Michael Phelps. W ten sposób nie tylko szybciej wychodzą z kontuzji, leczą urazy i regenerują całe ciało, ale także zwiększają swoją szybkość i wytrzymałość organizmu. Wiele klubów sportowych ma komorę hiperbaryczną w stałym wyposażeniu swojego centrum medycznego. W Polsce nie jest to jeszcze standard, a z terapii korzystają tylko wyjątkowo świadomi sportowcy.
OMNIOXY to gdyńska spółka akcyjna, która powstała w 2019 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Komory hiperbaryczne dostarcza do partnerów w kraju i za granicą. W ostatnim czasie uruchomiła emisję akcji.
Firma od samego początku angażuje się w edukację społeczeństwa w temacie korzyści, jakie niesie ze sobą tlenoterapia oraz ściśle współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, którzy otwarcie mówią o ogromnym jej znaczeniu w procesie rehabilitacji i wychodzeniu z kontuzji. Wśród nich są m.in. Grzegorz Zengota (żużlowiec), Marcin Świerc (biegacz górski), Agnieszka Rynkiewicz (mistrzyni biegów przeszkodowych), a także Arkadiusz Lindner, któremu komora towarzyszyła na Rajdzie Dakar.