1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Już w marcu jubileuszowy i wirtualny Transport Week

Transport Week już 3 i 4 marca 2021 roku // fot. materiały organizatora

Transport Week już 3 i 4 marca 2021 roku // fot. materiały organizatora

Jak możemy wykorzystać cyfrowe narzędzia w branży transportowej? Jak po zakończeniu pandemii będzie wyglądać rynek kontenerowy na świecie? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy konferencji Transport Week, której partnerem jest miasto Gdynia. Wydarzenie odbędzie się w formie serii webinarów w dniach 3-4 marca 2021 roku.


To już dziesiąta edycja konferencji Transport Week. W ubiegłych latach wydarzenie odbywało się w różnych miastach w Polsce, także w Gdyni. Nasze miasto jest partnerem tegorocznej edycji, która z powodu pandemii koronawirusa odbędzie się online. Seria seminariów internetowych Transport Week przeniesie dobrze znane doświadczenia konferencyjne do świata cyfrowego.

- Dla Gdyni, jako miasta nadmorskiego z prężnie działającym portem, sprawy gospodarki morskiej są niezwykle istotne. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny możemy współtworzyć to wydarzenie. Zbliżająca się dziesiąta edycja Transport Week będzie z pewnością wyjątkowa. Nie tylko ze względu na okrągły jubileusz, ale również z uwagi na przeniesienie dyskusji do świata online. Pandemia wpływa nie tylko na formę naszego spotkania, ale także na poruszane tematy. Będziemy bowiem rozmawiać m.in. o tym, jak COVID-19 wpłynął na rynek kontenerów w Polsce i na świecie oraz jak może on wyglądać po zakończeniu pandemii. Przed nami dwa dni bardzo ciekawych rozmów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

X edycja Transport Week odbędzie się 3 i 4 marca 2021 roku. Aby wziąć udział w konferencji, wystarczy się zarejestrować na stronie www.transportweek.eu.

Program dwudniowego wydarzenia podzielono na dwa duże bloki. Różnią się one nie tylko poruszanymi zagadnieniami, ale także językiem, w jakim prowadzona będzie dyskusja. Środa, 3 marca – a zatem pierwszy dzień konferencji – poświęcona będzie wspomnianemu rynkowi kontenerów w basenie Morza Bałtyckiego i nie tylko. Prelekcje otwierające zaprezentują wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz Bogdan Ołdakowski – CEO Actia Forum, organizatora konferencji. W dalszej części dnia będziemy mogli wysłuchać m.in. dyskusji nt. wpływu pandemii COVID-19 na operacje terminali kontenerowych czy prelekcji nt. gdyńskiego Portu Zewnętrznego. W obu punktach programu głos zabiorą przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Rozmowy tego dnia będą przeprowadzane w języku angielskim.

Czwartek, 4 marca będzie natomiast poświęcony cyfryzacji sektora łańcucha dostaw. Za organizację tego dnia konferencji odpowiedzialny jest dwutygodnik Namiary - specjalistyczne czasopismo, w którym znajdziemy najważniejsze informacje o wydarzeniach w polskiej gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw transportu, przemysłu, usług i handlu morskiego. W blokach dyskusyjnych głos zabiorą m.in. Maurycy Rzeźniczak z Wydziału Strategii Urzędu Miasta Gdyni, Maciej Krzesiński z ZMPG czy Michał Laskowski z Morskiej Agencji Gdynia. Dyskusje w ramach drugiego dnia konferencji prowadzone będą w języku polskim.

Agendę konferencji znaleźć można na stronie wydarzenia, w zakładce program.

Wszystkie prezentacje, a także pełne nagranie webinaru zostaną udostępnione zarejestrowanym uczestnikom po zakończeniu wydarzenia.

materiały organizatora

ikona