1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

Zgłoszenia do II etapu konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”

Znamy już laureatów pierwszego etapu konkursu „Gdynia Malowana Kwiatami”. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik w reprezentacyjnym miejscu mijanym podczas spacerów przez gdynian i turystów – przy skwerze Arki Gdynia. Wydział Ogrodnika Miasta zaprasza uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w drugim etapie konkursu. Termin zgłoszeń upływa 9 kwietnia.


W oparciu o zwycięską pracę Michała Fijołka zostanie wykonany kwietnik w reprezentacyjnym miejscu mijanym podczas spacerów przez gdynian i turystów – przy skwerze Arki Gdynia.

Teraz czas na starsze dzieci. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice. Należy przygotować dwa projekty: widok z góry oraz z pozycji pieszego. Do wykonania pomysłu na kompozycje roślinne można posłużyć się gatunkami roślin z załącznika nr 1, w którym znajdują się przydatne informacje odnośnie ich wysokości i koloru wraz ze zdjęciami.

Termin składania prac dla uczniów klas IV-VIII upływa 9 kwietnia, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 kwietnia.

Nagrodzone prace to pierwszy etap do zrealizowania kwietnika sezonowego – stworzony pomysł jest bazą wyjściową dla miejskich projektantów zieleni. To wielka radość patrzeć, jak własny projekt nabiera kształtów w przestrzeni miasta. W oparciu o zwycięską pracę zostanie wykonany kwietnik przy skwerze Arki Gdynia (ul. Bema 58). To miejsce odwiedzane nie tylko przez kibiców gdyńskiego klubu, ale mijane przez mieszkańców i turystów w trakcie spacerów po bulwarze Nadmorskim. W mijającym roku skwer Arki Gdynia stał się nowoczesną i estetyczną enklawą spotkań i wypoczynku. Piękny kwietnik będzie zwieńczeniem prac w tym miejscu.

Prace można przesłać pocztą na adres: Wydział Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291 A, 81-525 Gdynia lub na adres mailowy: p.smolinska@gdynia.pl, wysyłając skan pracy konkursowej; lub złożyć za pośrednictwem wrzutni Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 (od ul. Bema) albo w Wydziale Ogrodnika Miasta przy al. Zwycięstwa 291 A (Kolibki, naprzeciwko Centrum Handlowego „Klif”), – w kopercie z dopiskiem: Wydział Ogrodnika Miasta – konkurs plastyczny „GMK 2021”.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz załączniki dostępne na stronie internetowej organizatora: www.gdynia.pl oraz pod nr. tel. 58 620 72 86.