1453 (1153) 2021-05-07 - 2021-05-13

UrbanCafé zaprasza online

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na wydarzenia UrbanCafé.
UrbanCafé w maju:
– 10 maja – Silna wspólnota w miastach po pandemii.
Podczas wykładu dowiemy się, w jaki sposób wzmacniać mieszkańców na poziomie samorządów i lokalnych społeczności oraz dlaczego w programach odbudowy po pandemii ta kwestia powinna być priorytetem.
Wykład, odbywający się w ramach cyklu Życie w trakcie i po pandemii, wygłosi Agata Stafiej-Bartosik z Fundacji Ashoka Polska.
– 19 maja – Jak przeciwdziałać wykluczeniom edukacyjnym?
Na czym polegają wykluczenia w edukacji, dlaczego powinniśmy być ich świadomi i skutecznie im przeciwdziałać? Jak organizacje pozarządowe i lokalne samorządy mogą wspierać szkoły w likwidowaniu ich skutków?
Wykład Anny Stokowskiej odbędzie się w ramach cyklu Życie w trakcie i po pandemiI.
– 24 maja – Miasta odporne w praktyce.
Jak pandemia i zmiany klimatu wpłyną na nasze miasta? W jaki sposób możemy ograniczyć w miastach ryzyko kryzysów? Czemu możemy zapobiec, a do czego musimy się mądrze dostosować? Wykład w ramach cyklu Życie w trakcie i po pandemii poprowadzi Artur Celiński.
– 26 maja – Mieszkańcy i mieszkanki Gdyni wobec adaptacji do zmian klimatu.
Badanie społeczne „Mieszkańcy i mieszkanki Gdyni wobec adaptacji do zmian klimatu” zrealizowano dzięki rekomendacji jednego z zespołów tematycznych UrbanLab Gdynia.
W ramach cyklu Klimat o wynikach z badania opowie Monika Kwiecińska-Zdrenka z Pracowni Badań SOMA.
Wszystkie wydarzenia odbędą się online za pośrednictwem Zoom Video Communications i w bezpośredniej transmisji na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku, zawsze w godz. 17.30-18.30.
Więcej informacji na stronie internetowej www.urbanlab.gdynia.pl.